Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az értelmes "emberi"...

Ha az értelmes "emberi" intelligencia kialakulása ennyire ritka a természetben, és általa ennyire dominálhat a természet rovására egy faj? Akkor ezt nem valamilyen természetellenes rendszerhibának kell valószínűsíteni?

Figyelt kérdés
Az embernek evolúciós szempontból tovább kell lépnie, hogy felelősen használja képességeit, melyek kiemelték az állatvilágból?
2015. ápr. 19. 17:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Mivel az evolúciónak nincsen az égvilágon semmilyen célja, sem a természetnek, így a kérdésed teljesen értelmetlen.
2015. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Értelmetlen kérdés.
2015. ápr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Hogy hiba-e vagy sem, az szubjektív, de valóban meg lehet úgy is közelíteni az ember fejlődését, hogy egy evolúciós zsákutca. Más fajoknál, kis populáció és szűkebb környezet esetén is úgy működik, hogy ha egy faj túl sikeres és elszaporodik, akkor egy idő után olyan helyzet áll elő, ami az eredeti egyensúlyi helyzet felé viszi a rendszert. Általában az élelemforrás szűkössége miatt, de nem feltétlenül.
2015. ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
19%
#1: Az evolúció valóban egy természeti folyamat, de attól még vannak fajok, amik kihaltak, és vannak amik fennmaradtak. Nem kell ebben értelmet keresni, de attól még ezek tények, vannak okai és következményei, és ezeket vizsgálni kicsit sem értelmetlen.
2015. ápr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%

Igen, teljesen nyilvánvaló, hogy a fajok 99,99 %-a már kihalt, a többi meg átalakult.


Nem értelek, hogy most mi a bajod, te nem a kérdésre válaszoltál.


"az embernek evolúciós szempontból tovább kell lépnie, hogy felelősen használja a képességeit"


ez annyira emberi gondolkodást tükröz, "kell", "felelősség", mi van??? lerí, hogy a kérdező úgy gondolja, az evolúció halad a célja felé, és emberi tulajdonságokat képes felismerni


ez nettó hülyeség


hogy most a fajok kihalását minek hoztad bele, azt meg végképp nem értem

2015. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
5%

"Az evolúció valóban egy természeti folyamat, de attól még vannak fajok, amik kihaltak, és vannak amik fennmaradtak. Nem kell ebben értelmet keresni, de attól még ezek tények, vannak okai és következményei, és ezeket vizsgálni kicsit sem értelmetlen."


köszönöm az észrevételt, de nem tudom, ez hogy kapcsolódik ahhoz, amit leírtam, nem állítottam az ellenkezőjét, plusz összefüggést sem találok a két állítás között

2015. ápr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Lehet, nem jól fogalmaztam, de nem gondoltam az evolúció céljára! Az hogy hülye vagyok, többek szerint stimmel!
2015. ápr. 19. 19:15
 8/26 anonim ***** válasza:
76%
De ha nincsen neki célja, akkor nem lehet benne hiba sem. Csak vannak a dolgok úgy, ahogy vannak.
2015. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igazad van. De azt ettől függetlenül lehet hibaként felfogni, hogy kialakulhatott egy faj mely veszélyeztetheti az élet fennmaradását. Hiszen az életnek tagadhatatlanul van törekvése a fennmaradásra. Mely a pánspermia elmélete alapján akár, tudatosan, kódoltan is érkezhetett ide.
2015. ápr. 19. 20:04
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, miért kéne hibaként értelmezni. Az életnek NINCSEN törekvése a fennmaradásra!! Az evolúciónak nem célja a fennmaradás!


A fennmaradás abból következik, hogy a fajok alkalmazkodtak a környezethez. Amelyik faj nem alkalmazkodott, az kihalt. Amelyik fajban a túléléshez szükséges tulajdonságok jobban megvannak, mint a többiben, az nagyobb eséllyel marad fent. A ma élő fajok természetesen mindegyike túlélésre rendezkedett be, de ennek az az oka, hogyha ez nem így lenne, akkor ma nem élnének, hanem már rég kihaltak volna.

2015. ápr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!