Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A virágoknak vannak érzéseik?...

A virágoknak vannak érzéseik? Pl. ha leszakitok egy szirmot, akkor az fáj nekik?

Figyelt kérdés
2008. aug. 28. 08:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Tudtommal a növényeknek nincsenek idegeik, ezért nem fájhat.
2008. aug. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Állítólag voltak olyan kísérletek amikkel kimutatták, hogy éreznek a növények is, és emlékeznek is a rossz hatásokra, és szeretik a zenét.
2008. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Olyanról már hallottam, hogy egy szakember, aki agykontrollal (is) foglalkozik, valamilyen mérőműszerrel készült egy előadásra. Készülődés közben azonban nem tudta, hova tegye a műszer elektródáit, hogy ne gabalyodjanak össze a vezetékek, ezért rácsíptette őket egy szobanövény leveleire. (Mert hát csipesszel lehet rögzíteni az elektródákat). Miközben ez az ember készülődött, észrevette, hogy a műszer mutatott valamit.


Egy másik történet: szintén egy agykontrollos szakember, volt neki valamilyen szobanövénye (most nem jut eszembe milyen), ami normális esetben 35-40 cm magasra nő. A szakember agykontrollozott, szavakkal dédelgette a növényét, ami kb. 2 méter magasra megnőtt.

2008. aug. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
szerintem igen.
2008. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Idegeik nincsenek, de felfogják a környezetüket, és reagálnak rá. Van olyan, amelyik (illatanyagokkal) figyelmezteti a másikat (pl. hernyótámadásra) - erre az is felkészül.
2008. aug. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
17%
Egyszer hallottam, hogy egy agykontrollos biokatalizátor rácsippentett egy madárra, de az nem csippant vissza, ez az USÁban volt, de lehet, hogy kínában.
2008. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Igen, vannak. És ha nem lehet az állatokat kínozni (pl. malacokat levágáskor), akkor pl. egy sárgarépát is minimum az asztalhoz kellene vágni (fejbekólintani), mielőtt megpucoljuk, vagy beleharapunk.
2008. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
98%

Igen, konkrétan úgy volt a kísérlet ezzel kapcsolatban, hogy finom elektródákat csippentettek rá egy növény leveleire, miközben a szomszéd szobában egy másik növénnyel ugyanígy jártak el. A két növény tehát el volt választva egymástól egy fallal.

Ekkor a tudós egy ugyanolyan fajta növényt vitt be a szobába, és egy késsel módszeresen felaprította. A szobában lévő növény ekkor szinte sikított a műszerek szerint, olyan reakciók játszódtak le benne, mintha egy élő embernek kellene végignéznie egy másik ember feldarabolását.

Minthogy ez egy telepátiát vizsgáló kísérlet volt, kiderítették, hogy a szobában tartózkodó növény "érzéseit" fogta a másik szobában lévő, és ő is elkezdte ugyanazokat a jeleket produkálni.

Erre már nem lehet mit mondani: teljesen lehidaltam, mikor olvastam erről az IPM-ben!

2008. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer egy idegennyelvű fordítós feladatban olvastam erről,szóval nem tudom, mennyire hiteles. Ott azt írták, hogy "valami" biztos, hogy van a növényeknek, de nem tudták, minek nevezzék. Valamiféle kommunikációt találtak köztük, és reagáltak a környezetükre. Ott is valami agykontrollos készülékkel vizsgálták a növényeket. És ott is erről volt szó, hogy más növényeket pusztítottak közben. Szóval ha már több helyről jön ez az info, akkor vagy legendás átverés vagy tényleg igaz. :)
2008. aug. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
47%
a F-agykontrollt biztos megérzik..
2008. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!