Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Genetikát vagy épp biotechnoló...

Genetikát vagy épp biotechnológiát megéri tanulni?

Figyelt kérdés
Megtudnék élni a közeljövőben, ha ezek valamelyikével foglalkoznák? Mennyire van ezekre kereslet? Van jövőjük?

2015. ápr. 24. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Te elsosorban a kozepiskolat vegezd el, utana gondolkozz 'biotechnologian'.
2015. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen kedves vagy :D Megérte ma felkelned! ;)
2015. ápr. 24. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz "megérni" alatt? Kutató biológusnak lenni szar munka, sokat kell dolgozni, nem is fizetik túl jól, viszont ha ez a szenvedélyed, megéri csinálni. Ha céghez mész, azt jobban fizetik, de ott sokkal kevésbé szabadon dolgozhatsz. Viszont biológusként úgyis tudnod kell angolul, Franciaországtól Szingapúrig bárhol állást kapsz, ha angolul tudsz, a helyi átlagos fizetést megadják, ha például külföldi munkavállalásban gondolkodsz, nagyon jó választás. De ha kicsit többet írsz róla, hogy mit szeretnél, mivben gondolkodsz, egyszerűbb lenne válaszolni.


Én egyébként genetikus vagyok, éppen Franciaországban dolgozok, kérdezz bármit!

2015. ápr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
írtam :)
2015. ápr. 26. 13:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a pénz is számít, akkor leginkább a PTE-ÁOK Biotechnológia MSc képzésre érdemes menni ez angol nyelvű ÉS államilag finanszírozott képzés. Kell angol már a kezdetekkor, de MINDENT angolul oktatnak, így nemzetközileg is versenyképes tudásod lesz a végére, több volt hallgató helyezkedett el külföldön, ahol eléggé jól lehet keresni ezzel. Rövidesen lesz ugyanott Biotechnológia BSc is (mondjuk pár év biztosan kell még)
2015. ápr. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!