Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell kövér parabolát...

Hogyan kell kövér parabolát rajzolni? Hogy kell ezt a függvényt megrajzolni?

Figyelt kérdés
[link]

2015. ápr. 26. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Öööööhhhmm... Ha jól látom, meg van rajzolva a függvényed. Ha az a kérdés, hogy kézzle, lapra hogyan kell, akkor így: Vagyél fel minél több pontot (én 3-at szoktam felmérőn, de egyszer kellett egyet rajzoljak fizikaversenyen, ott a pontosság kedvéért (na meg ott lehetett számológéppel gyorsabban dolgozni) 7-et vettem fel), és kösd össze őket úgy, hogy parabola formája legyen. Kell hozzá némi gyakorlat.
2015. ápr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én részemről csak arra szoktam figyelni, hogy a paraboláim a csúcsuktól távolodva egyre meredekebben emelkedjenek, viszont sehol se váljanak a tengelyükkel párhuzamossá. Ha kövérebbet akarok, akkor kisebb meredekséggel csinálom, ha soványat, akkor naggyal. Kvalitatíve ezek megfelelőek szoktak lenni.


Ha kvantitatíve is pontosnak kell lenni, akkor úgy kell csinálni, ahogy az előző mondja. Minél több pontját ki kell számolni/meg kell szerkeszteni. Utóbbi a geometriai definíció alapján elég triviális dolog. Ha még a pontokat is szépen akarod összekötni, akkor ajánlom figyelmedbe a görbe vonalzót, de ha elég sok pontod van, akkor szabad kézzel se lesz csúnya.


[link]


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=-B_4VGgFjPQ&noredirect=1

2015. ápr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm. :)
2015. ápr. 27. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!