Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A suliban feladták, hogy...

A suliban feladták, hogy dolgozzuk fel a kadmiumról szóló leckéT. Kísérletezni is kell! A neten több oldalon is olvastam, hogy mérgező a kadmium! Az lenne a kérdés, hogy milyen kísérletet lehetne bemutatni a suliban a kadmiummal?

Figyelt kérdés
2015. máj. 7. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak papíron kell egy kísérletet leírni? Ne kísérletezz vele, pláne ne otthon, felügyelet nélkül.

Miféle suli ez? :)

2015. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy csak leírnod kell egy kísérletet, nem megcsinálnod. Egyáltalán honnan tudnál kadmiumot szerezni?


Nagyon pánikolni azért nem kell tőle (jobb félni mint megijedni), minden nap eszel te is kadmiumot. Persze ha tényleg kísérleteztek vele, akkor vigyázz, hogy nehogy lenyeld vagy a porát belélegezd. Melegíteni, csiszolni stb. csak elszívófülke alatt szabad, és eszedbe ne jusson meggyújtani.

2015. máj. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs kadmiumom! :D csak feladták suliban hogy leckéket dolgozzunk fel , mindenkinek más más témakört és mi a kadmiumot kaptuk. A tanár azt mondta hogy kell ppt , plakát,qvíz és írjunk le kísérletet is ! Bocsi én nem kérdeztem érthetően! Szóval: az lenne a kérésem hogy valaki tudna -e kísérletet vagy reakció egyenleteket leírni a kadmiummal esetleg videó?
2015. máj. 16. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!