Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Pesten miért van mindig...

Pesten miért van mindig melegebb mint Győr-Moson-Sopron megyében?

Figyelt kérdés

És miért van több vihar ott? Mindennap megnézem a hőtérképet és annyira idegesítő, mert vágyom én is arra a melegre. Itt mindig hűvös van, nem azt mondom, hogy fázni lehet, de akkor is. Pár nap van amikor azt mondom, hogy tényleg meleg van, csak a több ilyen napot a szél úgyis elcseszi. Pesten meg nem ilyen, laktam ott is és sokkal jobb volt az időjárás.

Szeretem bentről a viharokat is nézni, itt nincs, ha van is a megyében az csak negyede a pestinek, sőt a mi városunkat 90%-ban elkerüli, holott Győr és Sopron is kap belőle. Kicsit északabbra vagyunk és azt a részt kerüli el mindig.

Miért van ez?



2015. máj. 9. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt össze tudod hasonlítani a kettőt : [link]

és kiválaszthatod Győrt is. Amit írtál elég szubjektív, olyan nagy különbség nincs. Pest tele van betonnal ami beszívja a napfényt meg nagy házzal ami megfogja a szelet, ezért tűnhet melegebbnek. Inkább örülj hogy nyáron meg Győrben elviselhetőbb a klíma.

2015. máj. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyobb városok mikroklímája mindig egy kicsit melegebbet jelent, mint a környező régióké. Egyrészt a beton, másrészt a hatalmas aszfalt felületek, amik nyáron napközben nagyon felmelegednek, és még késő este is olyan, mintha egy nagy radiátoron sétálnánk. Még éjszaka sem tud rendesen lehűlni tőle a levegő.
2015. máj. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem ezt kérdeztem, mert ugye a dél alföldön még melegebb van. Mindegy, te nem értetted meg a lényeget
2015. máj. 23. 11:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az Alpok közelsége miatt.
2015. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"nem ezt kérdeztem"

Nem tudom, feltűnt-e, hogy két kérdést tettél fel? Az egyikre nem kaptál választ, és máris fröcsögsz. Grat.

2015. máj. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!