Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mikron és a mikrométer ugyanaz?

A mikron és a mikrométer ugyanaz?

Figyelt kérdés
köszi:)
2010. febr. 24. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen
2010. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem! A mikron a milliméter ezredrésze. A mikrométer meg egy mérőeszköz.Amivel lehet századmillimétert is mérni és ezredmillimétert (mikront)is.
2010. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

"Nem! A mikron a milliméter ezredrésze. A mikrométer meg egy mérőeszköz.Amivel lehet századmillimétert is mérni és ezredmillimétert (mikront)is."


Azért én ilyen hangosan nem tiltakoznék! :)

A méter milliomod részét mikrométernek hívják. Lásd SI mértékegységrendszer.

Természetesen azt a bizonyos mérőeszközt is így nevezik. A mikront elnevezést a köznyelv még használja, de hivatalosan már nem létezik. Nagysága megegyezik a mikrométerrel.

2010. febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

"Azért én ilyen hangosan nem tiltakoznék"


A méter szó nemcsak mértékegység hanem eszköznév tagja is.Pld kaloriméter.

2010. febr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

mikrométer többjelentésű szó.


jelenti a méter milliomod részét, amit régen mikronnak is neveztek. Mikrométer a méter megfelelő SI-előtaggal ellátott formája (mikro-:10^(-6))


továbbá jelenti a mérőeszközt is. Ekkor a mikro a kicsi jelzőt jelenti (lsd. mikroszkóp), a méter pedig mint mérőeszköz neve (kaloriméter, potenciométer, kronométer, interferométer stb.)

2010. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a mikron mikrométert jelent


Azt nem igazán értem hogy második miért írja hogy " Nem! A mikron a milliméter ezredrésze". Ugyanis a milli ezredrésze a mikro

tehát a mikron egyenlő mikrométerrel.


Jah és gépész vagyok

2010. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi még1x:)
2010. febr. 24. 19:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen.


A mikro- előtag egy refixum, 10^-6-ont jelent. Tehát a 1 mikrométer = 10^-6 m = 10^-3 mm

Tehát nem csak a mérőeszköz neve.

2010. febr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, én meg vegyész voltam, ha ez számít. :)
2010. febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De jó szakmabelivel találkozni előző:))


Am én is az vagyok, vegyész is meg gépész is:D Szal értek a vegyipar laboratóriumi és ipari dolgaihoz is:D

Bocs az offért:D

tegnap 17:36 voltam

2010. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!