Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem tudjuk (például) a...

Miért nem tudjuk (például) a jobb kezünk a ballal ellentétesen forgatni? Tegyük föl egymással szembe teszed a két öklöd magad elé. Forgasd a bal kezed magad előtti irányba, a jobbat pedig magad felé. Miért nem megy?

Figyelt kérdés
Remélem viszonylag érthetően fogalmaztam. :s

2015. máj. 14. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem különösebben van kisebb forgásszöge, mint más irányokba
2015. máj. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem forgásszög miatt, valamiért olyan érzésem van minth az agyam nem tudná egyszerre két különböző irányba mozgatni. A két kezed magad előtt tudod tükrözni, de ellentétesen már sokkal nehezebb.
2015. máj. 14. 16:57
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy akartam megfogalmazni hogy az egész alkarod körkörösen mozgasd. Egyik öklöd a másik körül. Tudtam hogy ezt a gondolatmenetet nem lesz könnyű leírni. :D
2015. máj. 14. 16:59
 4/7 anonim ***** válasza:
A két agyfélteke közötti beidegzettség fokától függ. Akinek függetlenítve van a két keze (pl. gyerekkori zenetanulás miatt), az meg tudja csinálni (ha sután is).
2015. máj. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam, nekem megy. :)

Persze csak lassan, és időnként az egyik kezem "irányt akar váltani", meg kell állni, de utána tudom folytatni.

(Kézfüggetlenítési "előtanulmányok" stimmt, mert tanultam is hangszeren, meg vakon is gépelek.)

2015. máj. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vígad a szívem, csak sikerült úgy megfogalmaznom hogy mások is megértsék. :D Tehát ez az elszeparáltság csak gyerekkorban alakulhat ki? Számomra ez elég nehéz, mivel sosem tanultam zongorázni, vagy hasonlók, bár mindig akartam. :I
2015. máj. 15. 19:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Tanulhatsz zongorázni (vagy más hangszeren, ill. gépelni is) felnőtt korban is; csak akkor már nehezebb, lassabb a folyamat. Saját tapasztalat (a zongora nekem huszonévesen nem az első hangszerem volt már, és jól megküzdöttem azzal, hogy egyszerre "kétfelé" kell figyelni, és persze akkor se lehettem volna kiemelkedő tehetség, ha nem hagyom abba pár év után, de egy bizonyos szintet el lehet érni, és megéri); ill. másoktól is így hallottam, szóval az agy gyerekkorban még fogékonyabb, gyorsabban tanul. De fejleszteni mindig lehet, úgyhogy ha van kedved, akkor hajrá. :)
2015. máj. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!