Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem dörög és villámlik...

Miért nem dörög és villámlik reggel soha?

Figyelt kérdés

2015. máj. 15. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De néha dörög és villámlik is... Te még nem ébredtél reggel villámra? Mondhatom nem egy kellemes dolog, de előfordul.

(A kérdésben szereplő állítás nem igaz.)

2015. máj. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehonnnem...volt hogy hatalmas dörgésre ébredtem.majd be szartam... Aztán utána még vagy fél óráig dörgött villámlott... komolyan nem halottál/láttál semmit reggel? fura....
2015. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg annyi lehet benne, hogy a délutáni, esti zivatarok talán gyakoribbak, mint a hajnaliak. Ez meg a napsütéssel és a talaj napközbeni felmelegedésével, a konvektív áramlásokkal van összefüggésben.


( [link] )

2015. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Ritkábban, mint délután/este/éjjel. A villámláshoz elektrosztatikus töltés felgyűlése kell, amihez előtte légtömegek mozgása kell, amihez előtte napsütés kell.
2015. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Igen valóban kicsit pontatlan volt a kérdés. Biztos hallottam már dörgést villámlást reggel is, csak nem az a jellemző. Inkább éjjel szoktam megébredni.

Köszönöm a válaszokat :)

2015. máj. 15. 23:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én hatórás vonattal járok, és reggelente biciklivel megyek be az állomásra. Egyszer egy ilyen hajnalon hirtelen elkezdett dörögni és villámlani és szakadni az eső... Teljesen váratlanul ért és bőrig áztam, de szó szerint. Mivel nálam volt a laptopom és a laptoptáskám is teljesen átázott, a gépem is tropára ment, de szerencsére néhány nap után valahogy bekapcsolódott :D Olyan mérges voltam, hogy azt hittem, kockát sz**rok mérgemben :D


Szóval nyugi, reggel is vannak villámok, bár tényleg ritkábban.

2015. máj. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Régebbi magyar megfigyelés szerint a keletkezési valószínűségnek minimuma van reggel nyolc körül, délben alaposan felmegy, a csúcsot négykor éri el, majd gyorsan lemegy megint, és este 10-től kb hajnali négyig állandó.

De ugye sehol sem nulla.

2015. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na ja, késő éjjel is elég gyakran előfordul, de reggel tényleg ritkább.
2015. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!