Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudom, rossz témakör, de...

Tudom, rossz témakör, de dokumentumfilmet keresek világűrrel kapcsolatban, és gondoltam itt eléggé sokan néznek hasonlókat. Neked mi a kedvenc világűrrel/fizikával kapcsolatos dokumentumfilmed?

Figyelt kérdés
Okulni szeretnék, érdekes dolgokat megtudni, szóval ezt nem a szórakozás témakörbe írtam mert ez alapból nem aköré épül, bár tény hogy szerintem szórakoztató.

2015. máj. 20. 20:50
 1/6 anonim válasza:
100%

"Utazás az univerzum peremére". Fent van youtube-on, és szerintem elég érdekes.

Ezen kívül Carl Sagan "Kozmosz" című sorozata, vagy Morgan Freeman "A féreglyukon át" című sorozata is érdekes, bár ezekben már nem csak és kizárólag a világűrről van szó.

2015. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek tényleg nagyon jók. Suvaszd még melléjük ezeket: Stephen Hawking Univerzuma, A Föld az űrből, ezek is hatalmas összefüggésekre világítanak rá.
2015. máj. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hominida ***** válasza:

Fizikával kapcsolatban főleg a DaVinci Learning csatornán érdemes kutatni, de van egy Brutális fizika, egy Eszement tudomány (Brainiac) és végső soron a híres Állítólag is ide sorolható. Richard Hammondnak több olyan műsora is van, amelyekben tulajdonképpen fizikát oktat, elég lelazult agyúaknak.


Nem tudom, hogy miféle szolgáltatónál tévézel, de a UPC dokucsatornáinak műsorát megnéztem, és: A féreglyukon át, A világegyetem, Űrutazás, mindez csak egy napon. Hétvégén: A Föld titkai, Kozmikus ütközések, NASA: lezáratlan akták, Stephen Hawking univerzuma, Aszteroidák: átok vagy áldás?, Az Univerzum. A NASA-nak jó pár dokufilmje és sorozata van magyarul, ilyen A NASA legnagyobb pillanatai, de nekem különösen tetszett a Gépek a Holdon, egy csomó sosem látott részlettel a holdrepülésekből.


Igazság szerint tényleg a fél napot el lehet tévézgetni csak ezeket a csatornákat nézve, pedig egy műsort naponta 2-3 alkalommal is leadnak, és a műsorok fele engem témára sem érdekel. Inkább lesz az a gondod, hogy hogyan nézz meg mindent, ami ígéretes.

2015. máj. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hominida ***** válasza:
És persze vannak lehetőségek a tévéműsorok rögzítésére is, annak ellenére hogy a merevlemezes DVD-felvevő valamiért eltánt a boltokból. Aztán ha összegyűjtöttél párat egy szimpatikus sorozat részeiből, koncentrátumban is fogyaszthatod. A UPC műsorát én itt néztem meg: [link] A port.hu ( [link] is egy nagyon jó műsorújság, és PC-s alkalmazásként talán a csúcs az ingyenes zzEPG.
2015. máj. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezeknek eddig kb csak 20%-át láttam, a többi még kimaradt, de mindenképp bepótolom. Akkor már én is bedobok egyet a közösbe: Feltárul a kozmosz. Remélem nem ugyanaz mint a sima Kozmosz, még nem volt időm utánanézni. Köszönöm. :)
2015. máj. 21. 12:02
 6/6 Hominida ***** válasza:

No, nekem meg ez a sorozat ismeretlen, de érdekesnek tűnik. :-D


A Kozmosz más. Két változata is van már, bár inkább csak rokonságról van szó: az 1980-as sorozatot Carl Sagan vezette, a 2014-es, "Cosmos: A SpaceTime Odyssey" című sorozatot Neil deGrasse Tyson. Ebben az esetben nem pusztán a vizuális tálalás modernizálása a különbség, hanem az eltelt időben a lenyűgözően fejlődő műszereknek köszönhetően nagyon sokat bővültek a kozmológiai ismereteink. Ma már mások a hipotéziseink és az adataink a csillagfejlődésről és persze az Ősrobbanás történetéről is, de mára például az Apollo űrhajók által gyűjtött kőzetek elemzése is sokkal tovább haladt, a Naprendszer égitesteiről is rengeteg új észlelésünk van. Ezért váltak elavulttá a régebbi csillagászati műsorok, eltérően például a matematikáról vagy fizikáról szóló műsoroktól.

2015. máj. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!