Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lehet a cseppkőbarla...

Catrin4 kérdése:

Miért nem lehet a cseppkőbarlangban fényképezni, ha nem lehet?

Figyelt kérdés

2015. jún. 1. 07:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Emlékszem, amikor gyerekkoromban cseppkőbarlangban jártunk, a túravezető azt mondta, hogy nem lehet fényképezni, de már nem emlékszem, hogy miért? Jó ideje próbálok keresgélni az interneten a válaszra, de konkrétumra nem leltem. A vaku használatára találtam csak utalást, hogy az valamilyen módon befolyásolja a cseppkövek növekedését, de semmi egyebet nem találtam. Várom hozzáértő emberek válaszát!
2015. jún. 1. 07:27
 2/5 anonim ***** válasza:
Pár éve voltunk cseppkőbarlangban, és engedték, hogy fényképezzünk vaku nélkül, de kb semmi nem látszott a képeken
2015. jún. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Vaku nélkül lehet fényképezni, csak vakuval nem.

Az oka pedig az, hogy a vaku által kibocsátott ultraibolya fény a barlang élővilágának nem tesz jót.

2015. jún. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahol vaku nélkül is tiltják, ott vagy nagyon bolondbiztosra akarnak menni, vagy pedig üzleti okok húzódnak a háttérben.
2015. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4-hez. Esetleg még a hülyeség.

Egyébként régen filmre exponáltak és ahhoz nagyon sok idő kell (meg állvány). A vezető többnyire nem enged addig állni.

Ma viszont jobb digitális gépek elképesztő érzékenységűek, továbbá tűrhető a kivilágítás. Én történetesen az Aggteleki cseppkőbarlangban készítettem egy képet, csak az volt a baj, hogy lemaradok. Pár hete viszont végigfényképeztem egy nagy cseppkőbarlangot, talán az 5% nem sikerült (bemozdult).

A vaku - mint írták is - egy másik eset.

2015. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!