Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akkor ez most hogy is van?...

Akkor ez most hogy is van? (Fekete lyukak. )

Figyelt kérdés

A fekete lyuk a téridő olyan tartománya, ahonnan az erős gravitáció miatt semmi, még a fény sem tud távozni...

Forrás: Wikipedia - de más forrásból is ugyanekezt olvastam/hallottam.


Na de itt az van, hogy Stephen Hawking tévedett, és mégsem így van!

[link]


"A fekete lyukaknak még sincs eseményhorizontjuk, tehát a fény képes átjutni rajtuk, állítja a 70 éves Stephen Hawking, a világ egyik legismertebb fizikusa, aki szerint saját 40 évvel ezelőtt megfogalmazott tétele, miszerint a fekete lyukak mindent elnyelnek, még a fényt is, élete legnagyobb tévedésének bizonyult."


Na de nemcsak ő állította azt, hogy a fekete lyukak mindent elnyelnek. Most akkor mi az igazság?



2015. jún. 5. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Hawking sugárzással párolognak.
2015. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
A Hawking sugárzás az ami tud távozni, nem tudom miért, talán a pólusoknál lövell ki, más magyarázatot nem találok. Ez a sugárzás lényegében a teljes egészében megsemmisült anyag maradványa, már nem anyag többé csupán sugárzás.
2015. jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2015. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 SwapP ***** válasza:
100%

Kérdező! Ahogy egy másik kérdésnél is felvetetted ezt ugyan azt mondtam, mint most fogok. Minden elismerésem az öregé, de attól, hogy mondd valamit, az nincs kőbevésve.


A link amit megosztottál elég karcsú, találtam egy jobbat.


[link]


azt írják, hogy a tanulmány pár soros, minden matek nélkül. Azaz semmivel nincs alátámasztva. Lejjeb írják azt is, hogy azért változtat az elméletén, ( és a változtatás "bődületes") mert nem tudják összeegyeztetni a kvantummechanikával.


Egy másik fizikus előhozakodott egy tűzfal nevezetű elmélettel, ami a kvantummechanikával összeegyeztethető, de az áltrellel nem. ( lsd.: Linkben)


Erre Hawking előállt a "látszólagos horizonttal" hogy megoldja a problémát. Ez a modell "esélyt ad a fénynek a kijutásra.


Persze van akinek ez pont kapóra jön, mert az ő elméletébe belepaszírozható, és kitekert módon következtet dolgokra, ami az egész elméletet értelmetlenné teszi. Konkrétan, hogy akármi kiszabadulhat a feketelyukból.


Hát nem!! És szerintem Hawking sem gondolja ezt komolyan. Biztos unatkozott, és posztolt egyet ( mint tinik a facebookra), hogy történjen valami.


Az isten szerelmére! Mi a franc következik abból, hogy a szökési sebesség nagyobb mint c? Persze vannak megmaradás törvényeink, aminek eleget kell tennie Mindennek. De egy jó elméletet miért változtassunk meg? Logikus, valószínű, szép, korrekt. Ha nincs megoldás nem azt jelenti, hogy nem is lesz.


A cikk 2014 es annakbis az eleje. Nem gondolod, hogy 1év alatt a magyar fizikusok is említenék a dolgot, ha lenne alapja? Tessék! Ott a kozmofórum, ott van DGy. Úgy ismerjük, aki erre nem reagált volna már a fórumon? Ha igaz lenne, már mindenhol eseményhorizont helyett látszólagosat kellene írni ott, vagy leharapják a fejed...


Előfordul ilyen, mármint ismerjük a szenzáció hajhászokat, és Hawkingból is kinézem, hogy csak "trollkodik".

2015. jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 nontau ***** válasza:

Csatlakozom Swap.. előttm szólóhoz. Hawking instant elmélettel is előállt pár éve, azt gondolom a tudós társadalom azóta nem veszi komolyan "véleményét".

Már ezen az oldalon is többször kifejtettem véleményemet a fekete lyukakkal kapcsolatban. Szerintem a fekete lyuk szőrtelen csak tömege van és forgási sebessége, semmi nem tud kijutni belőle az óriási gravitációs erő miatt. Nem párolog!!, többek között ezért sem. Amit látunk, ill. mérünk az nem más mint az anyag építőköveire való szétesés. A proton és neutron kvarkokra esik szét vagy másképp fogalmazva a gravitációs erő széttépi az egyik legerősebb erőt, az elektro mágneses erőt, az elektronok gazdagítják a fekete lyuk tömegét míg a proton-neutron kvarkok elmenekülnek a gravitációs erő elől mert már nem hat rájuk. A kvarkok szerintem már nem mutatnak anyagi tulajdonságokat. A fekete lyuk körüli sugárzás tehát véleményem szerint az anyag megsemmisülése összetevőire, kvark, gluon, elektron. Az elektron belekerült a fekete lyukba a gluonok a sötét anyagot gyarapítják!!/tudom meredek állítás/, míg a kvarkok a sötét energiát gazdagítják. /ez is meredek!/ de ez a véleményem.

2015. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezekszerint Hawking mégsem annyira zseni, mint amilyennek tűnik. Nem "pápa", hanem csak "érsek".
2015. jún. 6. 10:27
 7/11 SwapP ***** válasza:

Hát nontau...


Hallottam már ezt tőled..azt hiszem egyszer le is írtam, hogy ez nem jó így( az egész ahogy van). De most inkább nem magyarázom el Mégegyszer, hanem taktikát váltok, és megkérdezem, hogy jön ez össze? Az egész teóriádra kérdezek rá, magyarázd el nekem , hogy az elméletedben szereplő események miért így történnek Szerinted.( a protont nem vonzó gravitáció, a glüonból létrejövő sötét\anyag\energia nem tudom Melyiket írtad. A szőrtelen feketelyuk ami alatt ha jól gondolom a kopaszsági elvre gondolsz).


Kérlek tedd meg, hogy leírod vagy nekem PÜ ben vagy nyilvánosan, nekem mindegy. Köszi.


Hawking azért nagy koponya, nem lehet leírni. Mindenkivel előfordul, hogy téved, vele is.

2015. jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 nontau ***** válasza:

Köszönöm kérdésed, megpróbálom.

Jelenleg az Univerzum tömegének 74%-a, a sötét energia, 22%-a sötét anyag, 4%-a a látható "mezei" anyag. Az Univerzum állandó mozgásban van ezzel egyet értünk, fenti értékek a jelenleg mért adatok. A proton három vegyérték kvarkból áll és gluonból, a neutron szintén. Feltételezzük, hogy az elektro mágneses erőt széttépi a fekete lyuk gravitációja az eseményhorizonton az atommag és elektron közti kh. megszűnik. Az elektron negatív töltése miatt örömmel "ugrik" a fekete lyukba, /elektron csövekben is az elektron ami a pozitív töltés felé előszeretettel halad, lásd:pl.hagyományos TV készülék képernyője/. a fekete lyuk eseményhorizontján tehát maradtak a szétesett protonok és neutronok, három-három kvark és két gluon részecske, azaz hat kvark és két gluon/enyv, ragasztó/. A két szabad gluon hű marad önmagához és gravitációs erőt generál, sötét anyagnak hívják a hozzáértők ezt az eddig még nem detektálható vonzást. A hat db. szabad kvark is elszabadul az eseményhorizont határánál ami pedig a sötét energiát táplálja, tolja szét a csillagvárosokat, azaz antigravitációs hatású. A megfigyelések szerint a galaxisok gyorsulva távolodnak egymástól, én ezzel próbáltam magyarázni az antigravitációt. Az anyag kamikáze módban feláldozza önmagát, hogy megvédje a fekete lyuk végtelen erejétől saját magát, a jelenleg születő csillagvárosokat. Tehát az adatokból indultam ki és erre az eredményre jutottam, nagyon egyszerű matematikával pedig (p-gl)+(n-gl)=Sa+Se, ahol Sa=sötét anyag, Se=sötét energia, p=proton, n=neutron, gl=gluon.

Az Univerzum tömege és a legelemibb részecskék között talált arányok vezettek tehát fenti következtetésre, ami saját vélemény nem több.

Isten ments, hogy Hawking prof-ra bármilyen negatív megjegyzést tegyek!!, minden magyarul megjelent könyvét elolvastam, Az idő rövid történetét min százszor. A jelenleg regnáló tudósok véleményét tolmácsoltam, amit valahol a neten olvastam. Az idő rövid története zseniális, a többi könyve már nekem nem tetszett annyira!, túl sok egót olvastam ki belőle.

2015. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 SwapP ***** válasza:
70%

"Az Univerzum állandó mozgásban van ezzel egyet értünk"


Ha a tágulást értjük mozgásnak akkor igen.


"két szabad gluon hű marad önmagához és gravitációs erőt generál, sötét anyagnak hívják a hozzáértők ezt az eddig még nem detektálható vonzást"


Ez úgy értelmetlen, ahogy van. A gluonok azok a bozonok, amik az erős kölcsönhatásért felel. Nem tudom, hogyan lesz ebből graviton, ugyanis tömege sincs. Tehát azt mondod, hogy valami oknál fogva egy tömegtelen részecske gravitációs mezővel ruházza fel magát, láthatatlan és detektálhatatlan lesz? Ez nem lehetséges.


"hat db. szabad kvark is elszabadul az eseményhorizont határánál ami pedig a sötét energiát táplálja, tolja szét a csillagvárosokat, azaz antigravitációs hatású. "


Na ez csúcs!


A kvarkok pedig tömeggel rendelkeznek. Egy proton u,u,d kvarkokból áll. Az u kvark tömege: 0,0015-0,05 GeV\c^2 a d kvaré pedig 0,017-0,025GeV\c^2 és hozzá teszem, hogy -1\3 töltése van. Ez miért nem "ugrik örömmel" a feketelyukba?


A neutron u,d,d kvarkokból áll.


Ha egy deutérium esik a feketelyukba( olyan H atom, aminek az atommagjában nem csak p+, hanem n0 is van) akkor 0,0096 Gev tömeg nem hull bele ? Vagyis vonjuk ki ebből a d kvarkokat, mert negatív töltésűek.

Már a feltételezés is abszurd, hogy kb csak elektronok Hullnak a lyukba. A másik abszurdum, hogy a kvarkok áttranszformálják magukat sötétenergiává. Hol? Hogyan? Miért? A kvarkok alapvetően antigravitációsak lennének? Hát nem. Ha így lenne, a tágulás nem csak a térre hatna. ( remélem ezt nem kell magyarázni)


Hogy gondolod, hogy történik meg az, hogy a fény is bezuhan a feketelyukba, de a kvarkok nem? Ez hogy jön össze? A fizikának ez melyik ága?


" . A megfigyelések szerint a galaxisok gyorsulva távolodnak egymástól, én ezzel próbáltam magyarázni az antigravitációt"


De nem jól.


"Az anyag kamikáze módban feláldozza önmagát, hogy megvédje a fekete lyuk végtelen erejétől saját magát, a jelenleg születő csillagvárosokat."


Valóban tudatos rendszernek tűnik az univerzum... De ha az lenne nem lenne feketelyuk, és senkinek nem kellene feláldoznia magát..és minden ember kijönne a fizetéséből...és sok sok abszurd dolog...


"

Tehát az adatokból indultam ki és erre az eredményre jutottam, nagyon egyszerű matematikával pedig (p-gl)+(n-gl)=Sa+Se, ahol Sa=sötét anyag, Se=sötét energia, p=proton, n=neutron, gl=gluon.

Az Univerzum tömege és a legelemibb részecskék között talált arányok vezettek tehát fenti következtetésre, ami saját vélemény nem több. "


Milyen adatokból?


Ez nem matematika. Ez semmi. Ilyet én is tudok:


Af( almafa) Kf( körtefa) a( alma) k( körte) f( fa)


3Af +1Kf=Se*f+Sa*f egyszerűsítünk f-fel


3a+1k =Se+Sa


És most hogy ezt kiszámoltam, Elmegyek a zöldségeshez, veszek 3almát és egy körtét, és megvizsgálom őket. Aztán rájövök, hogy nem sötétenergia, és nem sötétanyag.


Tudod mi a legidegesítőbb az egészben? Hogy majdnem minden kérdéshez leírod ugyan ezt. És most te leszel felháborodva, pedig nincs okod. Ha jól emlékszem irtam már, hogy baromság, de biztos vagyok benne, hogy más is mondta már ezt neked, láttam is egy kommentet, ahol valaki nagyon szépen írta le neked, hogy miért nincs úgy ahogy gondolod. Lehet rám haragudni, megsértődni, de inkább olvasd át amit írtam, és gondolkodj rajta, hogy van e értelme annak amit írtál.

2015. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 nontau ***** válasza:
Elolvastalak figyelmesen. Az Univerzum állandó mozgásban van, itt arra gondolok csillagok halnak,, születnek, galaxisok alakulnak, bolygók keletkeznek, stb. Tágul is ezt Hubble óta tudjuk, ill. gyorsulva ezt már nem olyan régen. Honnan jön a sötét anyag és energia???, szerintem a fekete lyuk fizikája lehet rá a magyarázat. Az asztrofizikusok az utóbbi húsz évben a sok adat közül amit a műszerektől kaptak találnak magyarázatot az Univerzumban történt eseményekre de a sötét energia!!!??? Annyira bizarr, hogy szingularitás közelében lehet keresni szerintem. Valóban az alma nem körte.
2015. jún. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!