Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kedves vegyészek, kémiások! 8...

Kedves vegyészek, kémiások! 8 kredites tárgyam a biokémia, hamarosan vizsgázok, de úgy érzem, hogy kiégtem. Ti hogy tudtátok megtanulni ezeket?

Figyelt kérdés
Érzem, ahogy napról napra zsugorodik az agyam és kezdek megundorodni a kémiától. Leülök, hogy na, most szépen megtanuljuk, hogy mi is az a transzkripció, operon elmélet stb. Elolvasom elsőre, minden második szó idegen. Azt se tudom, hogy mit olvasok, pedig már ötödjére olvasom, de három szót alig tudok felidézni belőle. Természetesen megérteni még ennyire sem megy, elképzelni meg legvadabb álmaimban sem lehetséges. Nézem youtubeon a videókat, még a DNS-t csak megjegyeztem, hogy hogyan épül fel, de olyan komplex a folyamat, hogy abszolút nem tudom átlátni. Teljesen el vagyok keseredve és ez lassan kihat az egészségemre is.
2015. jún. 6. 18:26
 1/8 A kérdező kommentje:
A tanár ráadásul szeret szadizni, tavaly is mindent elmondtam neki, de azt mondta, hogy ő úgy vette észre rajtam, hogy nem értem amit mondok, ezért háromszor is be kellett menjek vizsgázni.
2015. jún. 6. 18:29
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

mi benne a nehéz? vannak szép színes ábrák is & stuff

2015. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


amúgy érettségi anyag

6.1.3

2015. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

virágnyelvven

2015. jún. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért ne bagatellizáljuk érettségi anyagnak ezt a témát...ha még ugyanarról is van szó, annál sokkal részletesebben kérik számon.

Itt csak a te fejedben dől el a játszma...Te vagy az, akinek el kell döntenie, hogy IGENIS megcsinálom, megtanulom...ne arra pazarold az energiád, hogy azon stresszelsz, ezt meg azt nem érted, hanem helyette gyorsan keresd fel a magyarázatát egy-egy szónak és reménykedj benne, hogy megragad a fejedben. Nincs idő tökölésre...egyetemen vagy!

2015. jún. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én csak abból indultam ki, amit leírt, hogy már az is nehézséget okoz, hogy megtanulja mit is jelent a transzkripció meg az operon elmélet
2015. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nekünk nem ilyen szinten kell tudni, mint amit belinkeltél. És, hogy neked könnyű volt megtanulni, nem biztos, hogy más is ilyen szerencsés.
2015. jún. 7. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy nekünk nem mentek el ennyire a biológia irányába. Így elég volt megtanulni a reakciókat meg a ciklusokat. Ráadásul írásbeli volt.

Próbálj szerezni orvosi biokémia könyvet, hátha az érthetőbb.

2015. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!