Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matekosok, mi ennek a rejtvény...

Matekosok, mi ennek a rejtvénynek a megoldása?

Figyelt kérdés

Az alábbi sorösszeget kerekítsd egészre, az eredményt írd fel 2 számjeggyel és egy jellel.

{n=1 -> inf} Sum ln(n)^20 / n^2



2015. jún. 10. 22:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Az ellenpélda: sum (ln(n^20))/n^2 from 1 to inf

[link]

18.750...

2015. jún. 12. 11:38
 12/13 anonim ***** válasza:

Haha, ezek szerint 3-ban még rosszul is kerekítettem... :D

Úgy látszik, ez nem a legsikereysebb projektem...

2015. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Na most a jó kérdés, 20 helyett bármely pozitív egész m esetén, a sorösszeg kerekítve m! (?)"


Ehhez vizsgáljuk meg a következőt: A Riemann-dzeta fv. egy lehetséges definíciója:


ζ(x)=Szumma(1/k^x) k=1,..., végtelen.


Tegyük fel hogy a fv. sor egyenletesen konvergens, ekkor a deriválás bevihető a szummába, vagyis (1/k^x)-nek szeretnénk az m-edik deriváltját.


Erre valamilyen formula úgy gondolom, levezethető. Majd ennek az összegét véve kell megvizsgálni hogy mi jön ki. Most nincs erre időm, de majd lehet hogy visszanézek még. Az ötletem legalábbis ez.

2015. jún. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!