Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a magyar megfelelője a...

Ozmium42 kérdése:

Mi a magyar megfelelője a "long menstrual history" kifejezésnek?

Figyelt kérdés
Mellrákkal kapcsolatos szövegkörnyezetben találtam, mint rizikófaktor. Szóbelizni fogok ebből, és angolul csak nem mondhatom.
2015. jún. 11. 03:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Hosszú menstruációs napló
2015. jún. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Passiflora válasza:

Ha nem folytatódott az általad idézett kifejezés, (pl. of elöljárószavas szerkezettel, vagy kijelölő/szűkítő értelmű vonatkozói mellékmondattal), csak így önmagában egészen egyszerűen csak annyit jelent, hogy az illető régóta menstruál.


Ha gondolod, itt láthatsz példákat arra, hogy az egészségügyi problémák kapcsán hogyan használják a history szót annak a kifejezésére, hogy milyen régóta áll fenn a páciensnél az adott állapot, betegség, vagy akár annak a kifejezésére, hogy mióta részesül egy bizonyos (gyógyszeres vagy egyéb) kezelésben:


(a "the patient has a long history of" szövegrészletre keresve ennyi találatot dobott fel a Google:)


[link]

2015. jún. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vree ***** válasza:

history = (itt) történet, múlt


Az "a long history of..." kifejezés csak azt jelenti, hogy valami "hosszú múltra tekint vissza" valamilyen téren, azaz: régóta tart.


pl:

Ted has a history of making ruinous choices

Ted múltja sok rossz döntésre tekint vissza; Tednek hosszú történelme van a rossz döntések terén


Fogalmam sincs, mi a kérdésedre a 'hivatalos fordítás, de úgy látom, azt jelenti, hogy valaki életében korán kezdődik a menstruálás, és időskorban az átlagnál később ér csak véget.


(NEM a ciklusról (a rövidebb m. szakaszok hosszáról) van szó)


Esetleg "menstruációs élettörténet"?


Nem vagyok orvos, nem tudom van-e ennél szakkifejezésszerűbb jobb is :)

2015. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Beugrott a szó, amit kerestem: előzmény.
2015. jún. 12. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!