Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szeretnék találni valami...

Szeretnék találni valami matematika könyvet, feladatgyűjteményt ami a Bolyai-féle nemeuklideszi geometriával foglalkozik, valami ötlet?

Figyelt kérdés
Internetes oldal, esetleg alamelyik matematikus képző egyetem "gyűjtő" honlapja sem lenne rossz, ha valaki megtudná adni, de könyvcímeket is szívesen elfogandék válasznak.

#nemeuklideszi gemoteria
2015. jún. 20. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Én éppen olyan témával foglalkozom, ami szorosan kapcsolódik a hiperbolikus trigonometriához.


I.M.Jaglom: Galilei relativitás elve és egy nemeuklideszi geometria. (Gondolat Budapest, 1985)

Szász Pál: Bevezetés a Bolyai–Lobacsevszkij-féle geometriába (Budapest, 1973).

Kálmán Attila, Nemeuklideszi geometriák elemei, Tankönyvkiadó, 1989.

Lénárt István, Nem-euklideszi kalandok a rajzgömbön, Múzsák, 1997.

Bolyai János: Appendix: A tér tudománya. Budapest: Akadémiai. 1977. ISBN 9630515121


Bolyai János Appendix című művének digitalizált változata a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárában


Dávid Lajos: A két Bolyai élete és matematikai munkássága. Sajtó alá rend.: Gazda István, Dávid Péter, Sarlóska Ernő. Budapest: Gondolat. 1979.


Dávid Lajos: Bolyai-geometria az Appendix alapján. Budapest: Bolyai János Katonai Műszaki Főiskola. 1992. ISBN 9630421925 (eredeti kiadás: Kolozsvár, Minerva, 1944)


Első közelítésben és különösen az első hármat javaslom tanulmányozni. Sz. Gy.

2015. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg valami ötlet, hogy az Appendixet hol szerezhetném meg?
2015. jún. 22. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha elmész a Wikipédián Bolyai János oldalára a vége felé van egy link (én sohasem használtam), amely a "Bolyai János Appendix című művének digitalizált változata a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárában" címet viseli.

Javaslom megkeresni a könyvtárat.


Továbbá add ki a Google keresőjén, hogy "Appendix, the Theory of Space filetype:pdf" és megtalálod digitális változatát angol nyelven. Ha tudsz angolul, töltsd le és használd egészséggel. Sz. Gy.

2015. jún. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kálmán Attila nagyon jó könyvet írt, bárkinek ajánlom, és utólag is köszönöm a válaszokat!
2017. febr. 12. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!