Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen egy biológus felvételi...

Milyen egy biológus felvételi vizsga/szakmai elbeszélgetés?

Figyelt kérdés

Üdv.

Jelen pillanatban harmad éves vagyok a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán Népegészségügyi ellenőr szakirányon. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire nehéz, ill mennyire komoly egy felvételi vizsga/szakmai elbeszélgetés, ha biológus msc-re szeretnék jelentkezni azon belül is molekuláris-, immun-, mikrobiológia szakirányra. Négy egyetemet néztem meg ahol lehetne ezt tanulni, debreceni-, pécsi-, szegedi tudományegyetemen és az ELTÉN. A Debrecenin és az ELTÉN is felvételi vizsga van tételsor alapján, a Pécsin és a Szegedin egy szakmai elbeszélgetés van megadott témakörök alapján. Tudom, hogy az, hogy mennyire nehéz az egy szubjektív dolog, de hallottam olyat, hogy ezek inkább beszélgetések és inkább a motivációt nézik s nem a tudást. Bár ezt annyira nem hiszem el. Kérem, hogy akik voltak már hasonló helyzetben írják meg a tapasztalatait, sokat segíteni.


Köszönöm


2015. jún. 20. 13:40
 1/3 wunderschön ***** válasza:
Szegeddel van csak tapasztalatom az Msc-vel kapcsolatban, és már az is jó pár éve volt, azóta lehet, hogy történt változás, de remélem segít. A felvételi elbeszélgetés "témakörei" anno nálunk gyakorlatilag a Bsc államvizsgatételekből volt kiszemezgetve. Az összes tételt nyilván nem szedték át,mert rengeteg volt, meg az olyan lenne, mintha 2x államvizsgáznál, de az abból kiválogatott témák szinte szó szerint bizonyos tételeknek feleltek meg. Annyit nem kellett beszélni róla, mint az államvizsgán, de azért elvárták, hogy a témát szakszerűen össze tudd foglalni néhány percben, illetve válaszolj pár kérdésre a végén. Abból a szempontból talán más helyzetben vagy, hogy mivel máshonnan jössz (és itt elsősorban az számít, hogy nem Biológia Bsc-ről, és nem az hogy más intézményből), így lehet, hogy jobban meg akarnak bizonyosodni arról, hogy megvan-e a kellő tárgyi tudásod. Ettől függetlenül nem gondolnám, hogy túl kellene izgulni, én korrektnek éreztem az egészet, igaz nekem 2 nappal előtte volt az államvizsga, ott már kiidegeskedtem magam, talán ezért is éreztem lazábbnak. Egyébként végül lett is olyan évfolyamtársam, aki hozzád hasonló módon máshonnan érkezett. A szakirány amúgy a felvételinél még nem számít, maximum megkérdezik, hogy melyiket szeretnéd majd, mert az első szemeszter során lesz majd a szakirányválasztás. Ez azért fontos, mert nem ettől függ a beszélgetés iránya, simán kihúzhatsz egy ökológia, vagy idegrendszer tételt is!
2015. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hardy Weinberg ***** válasza:

Amikor felvételiztem, még Pécsen is rendes vizsga volt, tételekkel. Szerintem a beszélgetésre is úgy készülj, mintha vizsga lenne, és mivel minden egyetemen nagyjából ugyanazt tanítják/tanulják, ezért ha van egy felvételi, vagy BSc államvizsga tételsorod, akkor abból kellene felkészülni.

Pécsen egyébként korrekt és rendes oktatók vannak, és az ELTE oktatói is korrektek. A többi egyetemről nincs közvetlen tapasztalatom.

2015. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok, sokat segítettetek (o:
2015. jún. 20. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!