Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek a Miskolcon,...

Mi a véleményetek a Miskolcon, ózdon és még több helyről is látható tegnap éjszakai fény és hangjelenségről?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, nem biztos, hogy meteor volt, mert nem folyamatos volt a fénye, hanem többször felvillant.
2010. márc. 2. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2010. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2010. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ablakból láttam pont,fordultam a másik oldalamra...különösebb véleményem nincs,csak ha tényleg tüzgömb,ezentul inkább legyen máshol ilyen "csoda"
2010. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk be volt húzva a sötétítő, nem figyeltem fel akkor semmire, de így utólag visszagondolva, egy fura hangot hallottam, mint amikor repülőgépek mennek (biztos légifolyosó van felettünk) és háttal ültem a tévének, észleltem pár villanást, amit a tv-nek tulajdonítottam, de amikor odafordultam, csak olyan beszélgetős műsor volt, az meg nem villog.
2010. márc. 2. 16:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok lesz-e olyan felvétel, amin tényleg látszik az egész jelenség, nem csak a villanás, ahogy az eget bevilágítja.
2010. márc. 2. 16:55
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb méretű bolidák, tűzgömbök ritkán folytonos és egyenletes fényűek (színük meg szinte bármilyen lehet, ez ugye függ az összetételtől, a sebességtől, mérettől, stb). Számomra inkább az a felfoghatatlan, hogy ennyire nyilvánvaló esetbe próbálnak mindenféle marhaságot, és tudománytalanságot beleszőni. Meteor volt és kész. A nem egyenletes felfénylést a test forgása magyarázza, a repülése során változó súrlódó erőnek van kitéve, változó légkeresztmetszetnél, természetesen nem egyforma a felmelegedés sem.


http://www.youtube.com/user/idokeptv#p/a/u/0/mvJkhiUUAT8


ezen a felvételen maga a bolida is látható, ha nem is túl jól. Szerintem ez az eddigi legtöbbet mutató video az esetről ....


Itt meg egy másik eset, amin jól megfigyelhető a nem egyenletes felfénylés....


http://www.youtube.com/watch?v=DxLB3vnLbcs&feature=fvsr


Nem egy ritka jelenség, csak nagy a Föld és azért egy-egy földrajzi helyen valóban nem túl gyakori dolog. A pilóták véleményét el lehet fogadni, jól meg tudják ítélni, hogy velük egy magasságban, vagy alacsonyabban van az a bármi, ha különben jól látható. A hanghatás is nagyjából azt sugallja hogy a test elég alacsonyra lejutott a légkörben, de akár elérhette a Földfelszínt is.


maci

2010. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!