Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudtok olyan szakembert...

Tudtok olyan szakembert mondani, aki preparálna egy szarvasbogarat?

Figyelt kérdés
Az erdőben az út mellett találtam egy hatalmas hím példányt és mivel nem mozdul és 1-2 hangya volt már mellette egy kis bögdösés után halottnak nyilvánítottam és hazavittem. Mivel tényleg hatalmas és szép példány sajnálnám kidobni.
2015. jún. 28. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem otthon is elvégezhető a művelet, de érdeklődhetsz valami közeli természetvédelmi múzeumnál is.

Ezt találtam GyIK-en.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__rovarok-izeltlabuak__..

2015. jún. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját magad is meg tudod csinálni, nem nagy ördöngösség. Annyi, hogy rovartű kell hozzá, szarvasbogárhoz a legvastagabb. (A tű beszerzés része a legnehezebb az egész preparálásban :D - de mivel te otthonra preparálsz, szerintem valami vastagabb gombostű is jó, úgyse nézi senki (szakmában szentségtörésnek minősül). Csak menjen át a rovaron és ne pörögjön rajta. Ha pörög akkor vékony a tű)


Amúgy meg annyi, hogy be kell áztatnod. Én úgy szoktam egy átlagos méretűnél, hogy egy éjszakára hagyom úszni egy üvegben vagy bármiben. Szarvasbogár méretűt még sose preparáltam, annál lehet kevés az egy éjszaka :D Addig áztatod, míg puha nem lesz, akkor tudod majd átbökni. Akár több napig is áztathatod, ha úgy kívánja, semmi baja nem lesz.


Fogsz egy hungarocellt, rárakod a rovart, átbököd. Remélem látod a képen, hogy van a tű. A jobb szárny bal felső harmadában van. Nem tudom most jobban leírni :D


[link]


Szépen eligazgatod a lábait (ki is támaszthatod több tűvel) meg mindent és hagyod így kiszáradni. És ennyi. Ha kiszáradt akkor viszont újra törékeny lesz, úgyhogy vigyázz vele


Szoktam ilyet hallani, hogy ecetet cseppentenek az úsztató vízbe, mert attól nem penészedik. Nekem még sose penészedett be egyik se, szóval nem tudom ez igaz e :D

2015. jún. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja elnézést azt nem írtam, hogy sima vízben kell beáztatni.
2015. jún. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. jún. 29. 18:03
 5/6 A kérdező kommentje:
És hungarocell helyett lehet valami másra állítani (ami passzol a környezetéhez, pl. fakéreg mohásan), hogy ki lehessen tenni?
2015. jún. 29. 18:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Átszúrni mindenképp hungarocellen szúrd, azok jók ilyenre. Utána teheted bárhová. Ha valahogy bele tudod fúrni a tűt a fába az jó, max nyomsz még rá pillanatragasztót hogy fogja meg :D De ilyenkor szerintem a rovar "talpaira" is rakhatsz pici ragasztót, akkor jobban fogja tartani.

Csinálhatod úgy, hogy a hungerocellen hagyod kiszáradni, vagy átszúrás után egyből a fára rakod fel és ott szárad ki. Szerintem mindegy, csak ha az első opciót választod akkor óvatosan mert akkor már törik.



Gondolom nem ilyen ágaskodó pózba akarod megcsinálni ugye? Mert akkor egyből a fára kell rakni és ott kellene hagyni kiszáradni, meg alá kell támogatni.


[link]


Bocsi, hogy ilyen talán, meg szerintem, meg ilyeneket írok, de rovardobozon kívül sehová nem szurkáltam még rovart :D


Annyi, hogy ha eltörne a rovar, az se gond, tapétaragasztóval meg lehet ragasztani.


Még annyi jutott eszembe, hogy talán kéregbe könnyebben belemegy a tű és akkor lehetne úgy csinálni, hogy szedsz egy vastagabb kérges faágat, leszeded a kérgét, rábököd a rovart, aztán visszarakod a faágra a kérget. A faágnak meg csinálsz egy talpat :D

2015. jún. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!