Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A matematikához értők, akik...

A matematikához értők, akik ilyen irányban végeztek, mindig könnyen ment nekik a matek, vagy attól még előfordult h. nem értettek egyből dolgokat?

Figyelt kérdés
Régen soha nem foglalkoztam a matekkal. Àtrugdostak kettessel. Egy napon leültem egyedül papíttal és tollal a kezemben, mert ràjöttem, hogy szàmolni sem tudok ìràsban. Majd a sajàt logikàmmal próbàltam összefüggéseket keresni, hogy miért úgy van egy szàmolás, ahogy van. És amikor megértettem, h. mért úgy van és levezettem, megvilàgosodott előttem minden. Az àltalànos sulis anyag legalapvetőbb részeit egyedül megértettem. Majd làttam, h a könyvek ugyan azt írjàk, amire én is ràjöttem. Nagy öröm volt ez nekem. Csak egy a baj. Nagyon megvisel ez a matek. Stresszt okoz. És sok idő mire ràjövök dolgokra. De nagy öröm szàmomra. Nekem érfemes lenne matekkal foglalkoznom? Vagy azok, akik ezzel foglalkoznak, mindent gyorsan és hamar felfognak? Nem stresszelnek?

2015. jún. 30. 11:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Kicsit offolok, remélem nem harapod le a fejemet, de szeretnék én is erre a kérdésre választ kapni, ezért kommentelek, hogy majd jelezze nekem is a válaszokat.
2015. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Most làtom h. papíttal, azt írtam. Semmi baj kedves első. Remélem kapunk vàlaszt.
2015. jún. 30. 12:24
 3/22 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok én is. Nincs agyam a matekhoz, vagy csak nem jól magyarázták, már nem tudom. Régen is nehezen tudtam megtanulni a dolgokat belőle. Rengeteg logikai feladvány van, amiket megnézegetek, és a magyarázatok alapján sem jövök rá a megfejtésre. Ilyenkor nekem is le kell ülni, és hosszasan végiggondolni, kipapírozni, ha van valaki aki magyaráz, annak lassan kell azt megtennie. És úgy megértem, de nekem is egy másnak talán egyszerűbb feladat iszonyatos energiát emészt fel, igazából ez okozza a stresszt, hogy az agyadnak meg kell értenie a dolgokat. Sok mindent tudok amúgy, de én a számolásos dolgokkal sosem voltam jóban. Szóval kérdező, nagyon át tudom érezni a helyzetedet, én is pont így vagyok. De ha megoldok valamit, az olyan jó érzés, mikor rájöttem egy adott dologra.

A kérdésedre válaszolva, szerintem ne erőltesd ezt a matek dolgot. Ha olyan irányt választasz, ahol a matek mint segédtudomány szerepel, és kevésbé fordul elő, az jó, de nem érdemes csak ezzel foglalkozni. Ismerek matek szakra járó embert, és biztosan állíthatom, hogy az ottani dolgokat már a legkevésbé sem értem meg. Egyszerűen az nem a gimnazista matek, és ott nem is fogják az ember szájába rágni a dolgokat. Sokszor még egy matekból tehetséges embernek is megerőltetést okoz a dolgok megértése. Nem azért mondom, hogy nem értenéd, mert hogy rosszból, de hidd el, én sem értem, és hiába magyarázza el szájba rágósan az ismerős, még akkor sem értem, és minél jobban gondolkozok rajta, csak a fejem fájdul meg tőle, de nem értem. Szóval inkább olyan irányba menj, ahol nem a matekon van a hangsúly.

2015. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én nem teljesen értek egyet a 2. válaszolóval (3-assal).

Einstein is megmondta (oké, ő fizikus volt, de matematikából sem volt reménytelen, sőt...): ,,Nem vagyok én különösebben zseni, hanem csak halálosan érdeklődő."

Szerintem, ha érdekel, és meg is akarod érteni, akkor menni fog.

2015. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

a matekkal az a baj, hogy fel kell hozzá építeni egy absztrakt feladatszemléletet, és az nem megy egyik napról a másikra


a tapasztalat azt mutatja, hogy elő kell venni a sokfeladatos gyűjteményt megcsinálni napi 20 feladatot és hip-hop megy a matek

2015. jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én abba a kategóriába tartozok, aki sosem tanult matekot, ragadt rám magától. Amikor a többiek elsőben 20-ig tanultak számolni, én akkor tanultam a hatványozást, gyökvonást a bátyámtól. Szóval igen, ez erősen adottságfüggő. De minden képességet lehet fejleszteni.

A mai aritmetika oktatással az a baj, hogy elvileg a pitagoreus iskolarendszerre épül, azonban Pitagorasz nem csak mennyiségeket, hanem minőségeket is rendelt a számokhoz, ezt pedig teljesen figyelmen kívül hagyják. Így a számok sterilizálódnak, emberként sehogy sem tudunk viszonyulni hozzájuk.

2015. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Szerintem a matematikàt érteni azt jelenti, hogy ha ismerünk egy képletet, nem csak leírjuk, és behelyettesítjük, hanem értjük is, képletet. Letudjuk vezetni, hogy az a képlet hogyan jött létre. Persze van ami logikusan következik, nem ígényel különösebb magyaràzatot. Szerintem ez elég stresszes munka. Annak ellenére, hogy egy felmérés szerint ez a matematikus szakma a legstresszmentesebb. De mégis érdekes egy tudomàny. Pl. A mérnökök nagyon tudjàk ezt a tudomànyt az biztos. De inkàbb hanyagolom ezt a szakirànyt, mert hamar beleőszülök. Sokan mondjàk, hogy mit jelent az h. Egy szàm valahanyad része a szàm valahanyad szorosàval egyenlő. Ezt én így bizonyítottam: 4:2=2 és 4×0.5=2 4-nek a fele és a félszerese is 2. De sokan ezt is túlbonyolítjàk. A fele a valahanyad rész, a félszerese a valahanyad szoros. Csak hàt nem mindegy, hogy én erre 10 perc alatt- vagy 2 óra alatt jövök rà.
2015. jún. 30. 14:48
 8/22 anonim ***** válasza:

Bocs, ha szerénytelen vagyok, de nekem mindig a legkönnyebb tárgy volt első általános óta. Nem voltam zseni, de mindent elsőre értettem és alkalmaztam.

Sosem értettem, mit nem értenek az osztálytársak, azt hittem, hogy direkt nem tudják.

Nem hogy stresszt nem okozott, hanem úgy éreztem, végre egy laza, sima óra, ahol mindent tudok. Egyszer volt egy négyes dolgozatom, valami félrenézés miatt.

Aztán biológia szakra mentem gimibe, és csak az utolsó évben kezdtem foglalkozni komolyabban a matekkal. Viszont szeptemberről októberre már a 3 éve tagozatosokat megelőztem az OKTV-n.

Aztán ELTE matek szakon végeztem, de ott sem volt sok problémám, csak volt, amit nem szerettem (numerikus analízis, ábrázoló geometria).


Egy korábbihoz:

Einstein úgy volt fizikus, hogy főleg matekos volt, lévén hogy az elméleti fizika 90%-a matek, sőt ők alkotnak matematikai apparátusokat, ha kell.

2015. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Amíg nem tudok alàtàmasztani, bizonyítani valamit, addig nem tudom megérteni, sem megmagyaràzni a dolgokat. De lehet hogy ez a törekvésem tesz tudóssà.
2015. jún. 30. 14:59
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
,,Mióta a matematikusok megtámadták a relativitás-elméletet, azóta én magam sem értem." -Albert Einstein
2015. jún. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!