Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért védett a hóvirág?

Miért védett a hóvirág?

Figyelt kérdés
Ma voltam a piacon, és azt mondták, hogy nem árulhatnak, mert védett. Én tájfutó vagyok, és szoktam látni, hogy az erdő tele van vele. Akkor miért nem lehet árulni? Nem létezik, hogy ez védett legyen.
2010. márc. 5. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
pedíg az, vagyis pár éve még az volt, attól hogy az erdőben van attól még lehet belőle kevés más erdőben
2010. márc. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pár éve,hogy védett lett,mert állítólag majdnem teljesen eltűnt az országból annyira tépték szedték ki a földből.De ez nem is baj,hisz olyan szép kis virág..
2010. márc. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem is azt mondom, hogy baj, csak furcsa. De akkor már értem! Köszönöm! Jóéjt!
2010. márc. 6. 00:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban védett pár éve. Nemcsak túl sokat szedtek, iparszerűen (gyakorlatilag ahogy elkezd nőni, jön a nőnap, és akkor letarolták), hanem a tetejébe a gyűjtők a hosszú szálúakat akarják a legjobban, és ez genetikai kontraszelekciót eredményez a megmaradt állományban.
2010. márc. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bumbi02 ***** válasza:
közeledik a nőnap? xd:D am sztem hülyeség hogy védett.. leszedsz egy csokorral már 200 000es kárt csináltál..
2010. márc. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!