Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a fizikában az...

Mi a különbség a fizikában az ERŐ és a LENDÜLET között?

Figyelt kérdés

I=m*v

F=m*a


A magyarázat érdekel, hogy elképzeljem. Melyik mit ad meg? És mi a különbség közöttük? Minél szemléletesebb magyarázatot kérnék, megy a zöld kéz :)


2015. júl. 26. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 1kg os test. Erre hatunk 1N-os erővel, 5mp-ig. Ez azt jelenti, hogy 5m/s re gyorsul fel. Elengedjük, hagy menjen. Tekintsünk e a surlódástól és a közegellenállástó. Így 5m/s el fog menni. Ez azt jelenti, hogy a lendülete 5kg*m/s, de erő már nem hat rá, mert nem gyorsul.
2015. júl. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2015. júl. 26. 09:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az erő gyakorlatilag az energiaátadás manifesztációja, ha lehet így fogalmazni. Amikor erővel hatsz egy testre, akkor energiát adsz neki, első példájában jól kivehetően kinetikus energiát például. Helyesebben amikor energiát adsz egy testnek, akkor az abban jelenik meg, hogy erővel hatsz rá. Ennek lesznek hatásai, például megváltoznak a test mozgásmennyiségei.


A lendület egy mozgásmennyiség, ez ideális környezetben, például első példájában megmarad. Ezzel a test mozgását tudod jellemezni. Ennek változását tudod előidézni az erő hatásával.

2015. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy fogalamznék, hogy a lendulet egy állapotot jellemez, az erő meg állapováltozást tud okozni.
2015. júl. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy ha csak simán a két képletet nézed, az látszik bennük, hogy az F erő gyorsítja (a) a tömeget valamilyen sebességre, növeli a lendületét, és a lendület függ a pillanatnyi sebességtől (v).
2015. júl. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hadd tegyek fel egy ehhez hasonló kérdést!

Mi a különbség a mozgási energia és az impulzus között. Persze tudom, hogy az előbbi ugye 1/2m*v^2, a második pedig m*v, de ugyanúgy, ahogy a kérdező, én is a szemléletbeli különbségre vagyok kíváncsi, ill. arra, mit "mond" meg az egyik, amit a másik nem?

2015. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!