Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az összefüggés a tér, idő...

Mi az összefüggés a tér, idő és a tömeg között?

Figyelt kérdés
2010. márc. 6. 18:58
 1/6 anonim válasza:
95%
ha jó az idő a tömeg lemegy a térre
2010. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Wáhááá :D Itt mindennap van min röhögni :D
2010. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
A tömeg befolyásolja a környezetének a téridő-struktúráját, minél nagyobb a tömeg, annál inkább torzítja ahhoz képest, amit Euklidész gondolt (és mi is). A képlet elég bonyolult.
2010. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

21.14

szerintem a kérdező az első válaszra gondolt:D

de azért szép megfogalmazás:) grat.

2010. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Einsteint is megkérdezte egy újságíró, hogy mondja el egy-két mondatban az általános relativitáselmélet lényeget, ráadásul úgy, hogy a nagyközönség számára is érthető legyen.


Einstein ilyesmit felelt (most nem tudom pontosan, szó szerint idézni, mert így éjjel nem tudok bemenni a könyvért):


Régen azt hitték, hogy ha a világegyetemből az összes anyag eltűnnék, attól még maga a tér és az idő még megmaradna. Most meg már tudjuk, hogy valójában az összes anyag eltűnésével egyúttal megszűnnék maga a tér és az idő is.


A köny, ahol ezt olvastam, hozzáfűzte még, hogy Einstein előtt a teret még csak úgy tekintették, mintha a tér egyszerűen csak valami tartály lenne, ami a dolgokat magába foglalja.

2010. márc. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Einstein relativitas elmelete 2 mondtadban: ha a kàlyhan tartod fel percig a kezedet, azt fel oranak fogod èrezni, de ha egy csinos nōvel beszelgetsz fél óràt azt olyannak fogod érezni mint ha csak fèl perc lenne
2010. márc. 7. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!