Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a kulonbseg a vorosverSEJT...

Mi a kulonbseg a vorosverSEJT es a vorosverTEST kozott?

Figyelt kérdés
Szakkonyvekben mindkettovel talalkoztam, en regebb ugy tudtam hogy feherversejt es vorosvertest.
2010. márc. 7. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ugyanaz,de a sejt teves kifejezes mert nincs sejtmagja.
2010. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a fehérvérsejt sejt, a vörösvértest pedig nem. De ha ilyeneket látsz, az alatt ugyanazt értik.
2010. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Emlősöknél a vörösvértest a helyes, mert nincs sejtmagja, tehát a klasszikus értelemben nem sejt. Madaraknál, stb. vörösvérsejt van, sejtmaggal. Ha a könyv emlősök vonatkozásában írt vörösvérsejtről, az hiba. Légy óvatos, ami könyvben egy pontatlanság van, lesz több is. :P
2010. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően jók a válaszok, de az emberben is van vörösvérSEJT, azaz sejtmagvas állapot. Csak a fejlődés során ezt elveszti és a csontvelőből már csak magnélküli testek kerülnek ki. Ha egyáltalán nem lenne (és soha nem is lett volna) sejtmagja, akkor nem is tudna osztódni.
2010. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A vörösvérsejt az éretlen. Az van a csontvelőben. Mire megérik, elveszti a sejtmagját és vörösvértest lesz belőle.
2010. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
koszonom! vegre tiszta lett. amugy emlosokrol szolo szakkonyvekben lattam.
2010. márc. 7. 22:19
 7/8 anonim ***** válasza:
tegnap 19:24 vagyok, és külön köszönöm a két utánam szólónak az infókat. Így legalább nekem is tiszta lett, hogy (részben) hülyeséget írtam. Elnézést kérek érte.
2010. márc. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az emlős vörösvértestek is sejtmaggal rendelkező sejtként kezdik az életüket, majd az érésük egy pontján egy fagocita sejt "kiharapja" a sejtmagjukat.


Ha megnézed ezt a cikket a vérképzésről ( [link] látni fogod, hogy a vörösvérsejtek érésekor csak a legutolsó fázisban veszítik el a magjukat, amikor retikuolcitává alakulnak (Ezekben a sejtekben minden megvan a hemoglobin szintézishez, de már nincs sejtmagjuk). Egészen eddig a pontig maggal rendelkező, működő sejtek. Itt nyilván kicsit zavaros a szóhasználat, mert ezekre nyugodtan mondhatjuk, hogy sejtek, az érett alakokra viszont nem. Lehet ez is az oka.


Ha más gerincesek véréről van szó, akkor a hüllők és a madarak vérsejtjei is magvas sejtek, nekik vörösvérsejtjeik vannak.


De éppen lehet egyszerű hiba is, angolul "red blood cell" a sejtmag nélküli VVT is, könnyen lehet, hogy egy angol könyv fordításakor maradt benne a hiba.

2010. márc. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!