Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi időre elegendő még a...

Mennyi időre elegendő még a Föld édesvízkészlete kb?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 10:17
1 2
 1/12 anonim válasza:
Magyarországnak még sokáig az biztos.
2010. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen iramban fogjuk tönkretenni.
2010. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezt a dolgot, bevallom őszintén. Mondják, hogy elfogy a víz, de ez szerintem azért hülyeség, mert a víz teljes köfrorgásban van. Soha nem tűnik el. nem lehet eltenni sehova. ha elpárolog, eső lesz, ha megfagy jég, ha kiolvad, víz, ha megiszod, vagy beleteszed a kajába, kijön az is utána.. ugyanannyi víz van mint pár milliárd éve. se kevesebb, se több. ez adott. inkább az a baj, hogy ugyanarra a mennyiségre egyre többen vagyunk. így az a kérdés, meddig lesz elég a földi ivóvíz készlet elég nekünk embereknek? de azzal sincsen baj, mert ha nem lesz víz, csökkenni fog az emberiség száma, így ez azt gondolom, megoldódhat.
2010. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 X. Maté ***** válasza:
100%
A víz elfogyhat, egyes országokból, de az a víz máshol lesz majd megtalálható, hisz körforgás van, nem lesz kevesebb. Minimális mennyiség az, amit megszennyezünk.
2010. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én sem értem ezt, csak én a másik oldalról, miért lenne állandóan ugyan annyi víz? Most ha csak az édesvízről van is szó, nem tűnik el az anyag, de nem marad örökké édesvíz. Megiszod, kihugyozod, megy a sűrű szennyvíz közé. Abból is felpárolog a víz és visszahullik mint eső?
2010. márc. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
lehet azért rémisztgetik az embereket, hogy elfogy a víz, mert gyorsabb ütemben használjuk, mint ahogy a körforgás pótólná? vagy ez butaság.
2010. márc. 8. 15:34
 7/12 anonim ***** válasza:
igen ez az :) a körforgás nem pótolja. ez annyit tesz hogy a víz helye és állaga folyamatosan változik
2010. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én kb. 10 éve olvastam egy tanulmányt, abban 50 évet írtak. Na most ezt fene tudja, hogy igaz-e, de realitás van benne. A sivatag közeli országokban ez akár közelebb is lehet és a feljett országokban is lesz egy jelentős probléma. Az egy dolog, hogy az édesvíz az édesvíz, és nem sós. Még lehet az is marad (valójában fogy), de tele van szennyezőkkel, és nem lesz majd iható. Szóval én kiegészíteném a kérdést valahogy így: Mennyi időre elegendő még emberi fogyasztásra a Föld édesvízkészlete?
2010. márc. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 X. Maté ***** válasza:
52%

Már leírtam, de akkor még egyszer.


A Föld vízkészlete állandó. Változik, sótartalma, halmazállapota, szennyezettsége. (ÉS A SZENNYVÍZBŐL IS ELPÁROLOG A NEDVESSÉG, MIÉRT NE PÁROLOGNA?)


A föld egy adott pontján elpárolog a víz. A "víz" pedig a szelek miatt elvándorol :)


A föld egy adott pontján a víz utánpótlása sokkal kevesebb, mint amennyi arról a pontról eltávozik. (ennek is sok lehetséges oka van)


Így a föld azon pontján kevés lesz a víz, elfogy.


(Egyébként állítólag, Egyiptomban régen (nem a múlt éveben) olyan időjárás volt, mint most a melegebb Európai országokban).


Ha valaki szeretné tudományosabban is leírom, ha így nem tartaná hitelesnek. ;)

2010. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Még ha el is fogyna a víz(amit kétlek...) akkor óceánokból lepárlással édesvizet elő tudnak állítani.
2010. márc. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!