Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhet hogy tegnap Hajdúszob...

Létezhet hogy tegnap Hajdúszoboszlón az Attila utcában 53,4 fok volt?

Figyelt kérdés

Itt a link: [link]


Nézzétek meg a grafikont, minden érték normális, de dél körül brutálisan felmelegedett.



2015. aug. 9. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Igen, ha napon van a műszer, de mivel árnékban márjük a hűmérsékletet így ez fals adat, szart sem ér.
2015. aug. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Persze létezhet. Sőt, nálam tavaly decemberben este, Pesten a Meggyfa utcában a sütőben 220 °C volt, mert gyorsfagyasztott pizzát vacsoráztam. Na ezt űbereld!
2015. aug. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mérőeszköz nem szabályosan van elhelyezve, akkor könnyen mérhet hamis értéket. Ha rásüt a nap, akkor nem a levegő hőmérséklrtét méri, hanem azt, hogy őt magát a nap mennyire melegíti fel.

Szóval: nem, nem volt annyi.

2015. aug. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

38 volt a maximum.

[link]

(A link az utolsó 24 órát mutatja.)

2015. aug. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Sőt, ha valaki letakarná egy befőttesüveggel a hőmérőt, és úgy van a napon, akkor akár 70-80 fokig is felmehet :)


Ha a levegő hőmérséklete 53,4 fok lenne, akkor ott már irtózatos hőség lett volna. A világrekord 56,7°C, Kalifornia, a Halál Völgyében (tehát sivatagban). Az azt jelenti, hogy tűző napon gond nélkül van 60-70 fokos hőérzet, pláne beton épületek között, ott talán még több is.

2015. aug. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, igen, lehetséges, de csak ha megidéztél egy Dzsinnt, (tonikkal) az repülőszőnyegre rakta az Attila utcát, és elvitte haza, a Szaharába.

Ott még nem tartunk. Máskor ne hagyd a napon a hőmérőt.

2015. aug. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én voltam nemrég úgy 45-47 fokban rövid ideig a szabadban. Na maikor jött egy kis szellő, azt sem tudtam, hová bújjak. Ha ki akarod próbálni milyen lehet ez, végy egy fazekat, tedd tele vízzel, melegítsd fel 50 fokra, tedd bele a kezed könyékig, és tartsd így pár percig. Közben gondolja arra, hogy tested minden pontján ezt érzed.

Azt gondolom, ilyen élménnyel a "sivatag" és "trópus" szót a gondolataidból is száműzöd, nemcsak az utazási terveidből.

2015. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!