Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért csak 1 feje van az...

Miért csak 1 feje van az embereknek?

Figyelt kérdés
A legtöbb külső és belső szervünk párosan van, akkor fejünk miért csak 1 van ?

2015. aug. 14. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb élőlénynek csak 1 feje van. Miért? Hát mert elég neki egy is. A második már akadályozna minket, ezért így fejlődtünk ki.
2015. aug. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
péniszből lehetne kettő. 28/N
2015. aug. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az agy így is brutális energiamennyiséget igényel, a szervezetet nagyon megerőltetné, ha kettő lenne belőle.


Másik ok, kettő nem is igazán tudna működni. Agyféltekéből van kettő, ők valamennyire át tudják venni egymás feladatait, ha szükséges.

2015. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szívből, gyomorból, májból, hasnyálmirigyből stb. is páratlan áll a rendelkezésünkre.
2015. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Crisopher ***** válasza:
100%

Nem lenne praktikus. Egy bőségesen elegendő. Hogy miért? Nézzük meg milyen szervek vannak a fejen/fejben!


Ott van a száj. Itt veszed magadhoz a táplálékot. Az ember egy gyomorral rendelkezik, a táplálék csúnyán mondva lineárisan megy át az emberen (ezt úgy értem, hogy egy hosszú bélcsövön megy keresztül, ami össze-vissza tekereg (igen, ez külön fázisokból áll). Aztán persze a kimenetel is egy helyen történik, ami a salakanyagot illeti. A vizeletet azért ne keverjük ide, mert az a vérből kivont méreganyag, illetve felesleges anyagok.

Aztán ott van az orrunk. Ezen keresztül szívjuk be a levegőt, ami aztán a tüdőbe kerül. A tüdő páros szerv ugyan, de az orrunk bőségesen elég ahhoz, hogy ellássa levegővel. Most vegyél egy mély lélegzetet, és látni fogod, milyen hamar megtelik levegővel a tüdő. Remélem, látod, hogy felesleges lenne két külön helyről bevinni a levegőt.

Aztán ott van a fül, ami a hallásért felel. Két füllel már tökéletesen tudjuk érzékelni a hangokat (persze bizonyos frekvencia tartományon belül). Még azt is meg tudod mondani, ha van egy zörej, hogy a hátad mögül jön, előtted van, vagy esetleg oldalt (és még azt is, hogy jobb vagy bal oldalt). Tehát fülünk segítségével nem csak hallunk, de a hang forrásirányát is meg tudjuk határozni. Így itt is a páros szerv ellátja a feladatát.

Aztán ott van a szem. Ez ugyebár a látásért felelős. A szem az egyik legérzékenyebb szervünk, ezért is került olyan helyre, ahol a leginkább védve van. A két szemgolyó tökéletesen elég arra, hogy a világról az agy segítségével 3D-s képet alkosson (azért, mert a két szem között van egy pár centis távolság). Hátul nincs szemünk ugyan, de ez a két szem azért elég ahhoz, hogy jól lássunk dolgokat, és el tudjunk tárgyakat helyezni a térben (értsd: tudjuk, hol helyezkednek el).

Aztán ott van az agy, a szervezet információ feldolgozó központja. Az egyik legbonyolultabb, ha nem a legbonyolultabb szervünk. Mégis ezzel az aggyal képesek vagyunk fenntartani szervezetünk állandó működését, koordinálni a mozgásunkat, érzékelni a körülöttünk lévő világot, gondolkodni, kifejezni magunkat, érzelmeket, érzéseket átélni, vagy épp azon agyalni, mi lenne, ha két fejünk lenne.

Remélem rávilágítottam arra, hogy teljesen felesleges lenne két fej, ha egy is ugyanolyan jól betölti feladatát.

2015. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Leírom egyszerűbben. Ha két fejed lenne, önmagadnak is ellensége lennél. Így viszont, csak a világ az ellenséged.Hát nem jobb így ? :-)))
2015. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Két fél fejed van, ez ugyanúgy páros szerv, csak összenőve.
2015. aug. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"péniszből lehetne kettő. 28/N"

Khmmmm... van olyan állat, amelyiknek kettő van. Leguán, pl.

2015. aug. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!