Ez a vadkender?

Figyelt kérdés

[link]

Útszélén találtam füvet, nem fogyasztási célból kerestem, csak kiváncsiságból... Azt olvastam, hogy ettől nem lehet betépni, de én úgy tudtam, hogy csak a ruderalistól nem lehet. Én szerintem ez nem az.



2015. aug. 21. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen ez vadkender de nagyon minimális THC-t tartalmaz másfelől virága sincs mert abba van a lényeg a levelétől nem lehet betépni. Mi környékünkön leginkább a határban nagyon sok van, gazként terjed ez a növény. Bár a törvény bünteti ha nálad a kertben ezt meglátják, de 2 tőért nem szólnak főleg ha látszik hogy gazként került oda és nincs különösen gondozva. Ezzel semmit nem tudsz kezdeni, dísznek jó maximum.
2015. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez ipari kender kivadulva, a THC tartalma minimális. A kannabiszkender nem nő csak úgy az árokparton, főleg azért, mert fagyérzékeny, melegkedvelő, és mire tavasszal kihajtana, a gyomtársulás (feket üröm, parlagfű, szerbtövis, disznóparéj, lórum, stb.) már úgy lenyomta, mint sanyi bácsi a söröskupakot.

Az olyan kis kényes növény, hogy úgy kell tutujgatni, mint egy belpesti emóst.

2015. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még akkor sem, ha a wikipédia szerint ez Sativa? :(
2015. aug. 21. 12:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor sem :)

Én úgy tanultam, hogy 3 féle kender van: a rostkender (értelemszerű a felhasználása), a vadkender (ami hashajtónak jó) és az indiai (ezt szokták szívni és egész helyes változatokat nemesítettek ki). A hármat pedig szemmel lehetetlen egymástól megkülönböztetni (kivéve ha egy flancos indicáról beszélünk). És mint előttem írták, az indica olyan piszok kényes, hogy ez tutira sativa, attól meg csak fosni lehet, repülni nem.

2015. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem meg lehet őket különböztetni a méretük és a leveleik alapján.
2015. aug. 22. 09:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Na meg a szaguk alapján...
2015. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

4 féle cannabis van:

-indica

-sativa

-ruderalis

-spontanea


Indica: Alakja bokros, több fő virágcsúccsal,

alacsony, tömör megjelenésű, rövid szárcsomókkal,

széles ujjú nagy levelekkel (3-5 ujj),

többnyire sötét vagy méregzöld színű,

rövid beérési idejű,

CBD nagyobb arányban található benne, mint THC,

illata határozottabb, erősebb, mint a sativáé, hasonlíthat a macska, borzvizelet szagára

Rövid beérési ideje és alacsony mérete miatt kedvelt fajta a beltéren termesztők körében.


Általában később éri el a virágzóképes kort, mint a törzsváltozat, ami azt is jelenti, hogy hosszabb vegetatív szakaszra van szüksége.


Termőre fordulva nem nyúlik meg annyira, mint a törzsváltozat.


A kivirágoztatás (nappali órák számának csökkentése) miatti megugrás, megnyúlás a kezdeti méret 50–100%-a.


Sativa:Magasra (akár 5 m-esre) növő,

nyúlánk, ágai egymástól viszonylag messzire helyezkednek el,

levelének ujjai keskenyek (6-12 ujj),

többnyire világos zöld színű,

hosszú beérési idejű,

THC-t nagyobb arányban tartalmaz, mint CBD-d (15%-20% THC tartalom),

ezért hatása inkább „agytekerős”, „flesselős”, nevettetős.

Magas, nyúlánk termete, hosszú beérési ideje miatt a 100%-ban sativa fajták nem kedveltek benti, de annál inkább elterjedtek a kinti termesztők körében.


Nyúlánk, szellős alkata miatt csak kis felületen tudja befogni egy beltéri lámpa egy pontból érkező sugarait, ezért nem képes hatékonyan felhasználni azt.


Mivel hamarabb ki lehet virágoztatni mint egy indicát, és beérési ideje hiába hosszabb (9-13 hét), a szüretelésük időpontja megegyezhet, hiszen annak több időt kellett vegetatív szakaszban töltenie, mire elérte azt az „ivarérett” kort, amikor már virágba borítható.


A virágzás beindításától kezdve 2-3-szor akkorára nőhet mint eredeti, vegetatív szakaszbeli mérete.


Sokan jobban kedvelik a sativát agyi, nevettetős, kreatív gondolkodásra serkentő hatását, az indicák fotelba szegező, testi, elnehezítő, vagy altató hatásával szemben.


Ruderalis:kis méret,

alacsony THC-tartalom,

virágba borulása független a nappali szakaszok hosszától – nem úgy mint a sativánál vagy az indicánál –, adott idő után mindenképp kivirágzik, függetlenül a megvilágítás hosszától.


Spontanea:Vadon növő, akár nemesített (például rostkendernek) akár egy őshonos fajtának az elfajult, elvadult változata, hétköznapibb nevén vadkender, helyesen kivadult kender. A magyarországi vadkenderek nagy része valószínűleg nem ruderalis, hanem az előző század elején nagy területeken termesztett sativák elfajult, elvadult változatai, amik viszont keveredhettek ruderalisszal.


remélem segítettem :)

2015. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Ez hasznos volt, köszi! :)

2015. aug. 24. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!