Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Belehetne most vezetni Tesla...

Belehetne most vezetni Tesla vezeték nélküli energiaátviteli technológiáját a jelenlegi, vezetékkel továbbított energiaellátás helyett?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, Tesla már 1900 körül megalkotta a vezeték nélküli energiatovábbítási rendszert, bármekkora távolságra, vagyis egy olyan rendszert, amivel mindenféle elektromos berendezés energiaellátása megoldható vezeték nélküli energiával.S ezt az energiaellátási rendszert a Wardenclyffe-i Projektjében a gyakorlatban is alkalmazni szerette volna, csak azt hiszem, pénz hiányában nem sikerült. Ti mit tudtok erről? A vezeték nélküli energiatovábbítási rendszert csak azért nem vezetik be a gyakorlatban, mert a vezetékest már bevezették, és így ez nem érdeke a cégeknek, vagy van valami technikai, gyakorlati probléma, amiért ezt nem lehet, vagy nem éri meg bevezetni?

2015. aug. 22. 12:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem, nem azért. Hanem mert akkor mindent működtetne a környezetében, nem kevés pazarlással.
2015. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az egyik dolog, hogy nem ismert a pontos hatása a környezetre, főleg az ionoszférára. A másik, hogy ha működne is, milyen forrásból kapná az energiát? Ki mondaná meg, ki mennyit fogyaszt és ki mennyit termelt bele? Ki fizeti ki az energia előállítását?
2015. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Én viszont úgy tudom, sajnos jelentős mennyiségű elektromos energiát vezeték nélkül nem lehetséges továbbítani, és nem gyakorlati problémák miatt, hanem elméleti okokból sem. Ezt egy villamosmérnök barátom mondta nekem, meg azt is, hogy a magyarázat túl bonyolult egy laikusnak. Így az egész inkább humbugnak tűnik, ill. része a Tesla-legendáriumnak.
2015. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
"hogy a magyarázat túl bonyolult egy laikusnak" - ez tipikusan a tudományos dogmatizálás egyik álérve, mindig érdemes elkezdeni gyanakodni, mikor elhangzik.
2015. aug. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

nem működtetne mindent a közelében, és ugyan úgy tudni lehetne, hogy ki mennyit fogyaszt, mint most, ezek nem jó érvek :)


3-as-nak: Én is hallottam valamit, hogy állítólag nem lehet a lakosság ellátására elegendő energiát továbbítani vezeték nélkül, de most is folynak ez irányú kutatások. Csak azt nem értem, hogy ez elvileg nem lehet humbug, mert Tesla maga nyilatkozta többször is, hogy kísérleteiben sikerült nagymennyíségű energiát továbbítania, a távolságtól szinte függetlenül, 95%-os hatásfokkal. És hogy a rendszere képes az ipari méretű energiatovábbításra is, és kis mennyíségű energiatovábbításra is. A Wardenclyffe-i vállalkozása lényege a vezetéknélküli információtovábbítás mellett a vezetéknélküli energiatovábbítás volt, ezt úgy tudom, biztosan tudjuk. Mért fogott volna bele egy ekkora vállalkozásba, ha nem lett volna biztos a megvalósíthatóságában? Ráadásul később sem mondta, hogy a vezetéknélküli energiatovábbítás nem megvalósítható, és tévedett, sőt!

2015. aug. 22. 18:10
 6/17 anonim ***** válasza:

"ugyan úgy tudni lehetne, hogy ki mennyit fogyaszt"

1. Hogyan?

2. Azt is lehetne tudni, hogy melyik termelő energiáját használja? A termelők mi alapján, milyen arányban kapnák meg a pénzüket?

2015. aug. 23. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

3-as válaszoló

4-esnek:

Nem tudom, mi a foglalkozásod, de én nap mint nap találkozom azzal a problémával, hogy nem tudok valamit úgy elmagyarázni hozzá nem értő laikusnak, hogy azt jól megértse. És hidd el, ez nem azért van, mert át akarom verni!

Kérdezőnek:

A "humbug" a dologban az utóélete, meg a sok hülye konteós magyarázat. Maga a projekt nem humbug, az tényleg létrejött, a tornyot 1920-ban döntötték le, az egész telepet meg elárverezték a sok adósság miatt. Más sikertelen vállalkozás esetében is ez szokott történni. Egyébkén a Tesla olyan híres volt, hogy pusztán a neve is vonzotta a tőkét, ezért a berendezés megépítéséből nem következtethetünk arra, hogy volt neki szilárd elméleti alapja.

2015. aug. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom, sajnos még laikus vagyok a témában, azért írtam ilyen határozottan, hogy tudni lehet, mert szerintem ez csak részletkérdés. szerintem ugyanúgy, ahhoz hasonlóan megoldható az energiafogyasztás mérése, mint ahogy pl. tudjuk, hogy egy mobiltelefonnak mekkora az adatforgalma. nehogymár ez olyan megoldhatatlan probléma legyen. Annak azonosítása, hogy melyik termelő energiáját fogyasztjuk, szerintem kb. ugyanilyen könnyen megoldható, vagy maximum kicsit más frekvenciasávra tesszük a különböző szolgáltatókat. De akár központosíthatjuk, vagy államosíthatjuk is az energiaellátást, és akkor már eleve nincsenek külön szolgáltatók. Csak leírtam ami eszembe jutott, mondom, nem vagyok szakember, de szerintem ezek a problémák könnyen áthidalhatók lennének.
2015. aug. 23. 09:55
 9/17 A kérdező kommentje:

6-osnak:

Én olvastam nem túl régen Tesla életrajzokat, stb-ket, meg Tesla korabeli nyilatkozataiból néhányat. Ő maga írta, hogy kísérletileg igazolta, hogy lehetséges bármekkora elektromos energiát, a távolságtól gyakorlatilag függetlenül továbbítani vezeték nélkül, 95%-os hatásfokkal. (vagyis ő ezt a kísérleteiben végrahajtotta) Akkor most vagy ő nem mondott igazat, vagy utólag hamisították a nyilatkozatait, vagy pedig őneki tényleg sikerült ezt végrehajtania. A Wardenclyffe-i projektjéről meg csak annyit, hogy egy elég drága beruházás volt, a befektetők meg csak a tesla név miatt nem ugranak bele egy ekkora befektetésbe. De amúgy tudjuk, hogy az eredeti támogatója (Morgan) időközben szakított a Tesla projektjének finanszírozásával, s a későbbiekben Tesla nem talált megfelelő támogatókat, mert a befektetők nem látták biztos üzletnek a vállalkozást, mivel Marconi információtovábító rendszere ekkor már működőképes volt, és kezdett berobbanni a piacra. (de köszi a választ, szerintem ez egy nagyon érdekes téma, szeretnék többet megtudni róla :) )

2015. aug. 23. 10:20
 10/17 A kérdező kommentje:
Az utolsó a 7-esnek ment :)
2015. aug. 23. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!