Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek valaha lehetséges...

Szerintetek valaha lehetséges lesz visszamenni a múltba?

Figyelt kérdés

2015. aug. 22. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2015. aug. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
79%
Szerintem nem,de jó volna néha :)
2015. aug. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tislerics Máté ***** válasza:
56%

Szerintem igen!


tegyük fel mondjuk 1000 év múlva képesek leszünk 1 másodpercre visszaküldeni egy részecskét az időben. Ennek nagyon megörülünk és úgy 10000 év múlva már egy embert is képesek leszünk pár másodpercre visszaküldeni. Aztán 30000 év múlva akár a dinoszauruszok idejébe is.


Hát szerintem nem lesz annyi pénz az ilyen jellegű kutatásokra, hogy megérje... De talán egy új dimenzió felfedezése segíthetne...


jajj meg vannak azok a paradoxonok, hogy visszamész az időben és meghiúsítod a megszületésed. Ez elvileg lehetetlen, mivel akkor meg se születtél volna, tehát vissza se mehettél volna az időbe story. Ez szerintem butaság: ha visszamentél, akkor visszamentél és kész: semmi közöd a jövőhöz onnantól kezdve. Persze ki tudja...

2015. aug. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 10inchhero ***** válasza:

szerintem nem, és igen egyszerű=logikus indokkal: Ha valaha is lehetséges lenne, már most is tudnánk róla. Csak gondolj bele, ha mondjuk 3566-ban valaki felfedezi az időgépet, nem jönne vissza senki mondjuk megakadályozni szeptember 11-et? vagy valamit, aminek nagy hatása van a jövőre?

u.i.: persze lehet, hogy csak addig tudnak visszamenni, amikortól van az időgép, ez is viszonylag logikus, ezesetben majd kiderül :D

2015. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tippelni lehet. Mindenkinek szíve joga (bár sokat elárul az emberről, mit tippelget). De az idő egyirányú. Sajnálom.
2015. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az idő sebességét lehet bizonyos körülmények közt szabályozni, ez a világűrben meg is mutatkozik, de visszafelé nem. Mellesleg az idő nem egy megfogható vagy mérhető dolog hogy lehessen valaha is vizsgálni vagy tanulmányozni, és arra alapozni gépezeteket. Jelenleg a sebesség és a gravitáció az egyetlen időt befolyásoló fizikai szabályok, már ha a sebességet nevezhetjük szabálynak. A fénysebességhez közeledve torzul az idő az adott test számára, a test körül lévő világ felgyorsulni látszik, lényegében előre utazol az időben, viszont a fénysebesség átlépése után senki sem tudja mi történne. Az anyag nem tudja átlépni a fény sebességét, és nem is fogja tudni soha, szóval ez zsákutca.
2015. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Háát... úgy tűnik: nem. Stephen Hawking bulijára senki nem ment el! :D

[link]

[link]

2015. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem, mertt olyan, hogy múlt nem létezik. az egy fogalom, gyújtőnév, amivel a megtörténteket nevezzük.
2015. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!