Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tegyük fel, hogy mától be...

Tegyük fel, hogy mától be lennék oltva valami szupercuccal, amitől örökké élnék, és tegyük fel semmi negatív mellékhatása nem lenne. Mi történne ezután a korommal / eddigi testi fejlődéssel?

Figyelt kérdés

Most egy 21 éves fiú vagyok. Eddig (a 21 évvel ezelőtti születésemtől máig) ugyanolyan ütemben öregedtem és változott a testem és szervezetem, mint ahogy egyébként is kellett neki (és nem estem át idődilatáción, meg semmi Einstein-relativitáselmélet hatáson, illetve időutazásom se volt még, hanem mindig ugyanebben a világban és időben maradtam). Tehát eddig is átestem egy normális öregedési folyamaton, 21 év alatt 21 évet. Akkor mi történne ezután, ha mindjárt beoltanának a fenti módon? Vajon ugyanúgy öregednék tovább egészen nyudgíjaskoromig, csak utána nem halnék meg bármikor, hanem csak sokáig tartanának a nyugdíjas évek, vagy pedig megállnék a huszonéves szinten és a fiatalság tartana egészen addig, amíg nem ölne meg vki/vmi?

Természetesen elméleti kérdés az egész=D



2015. aug. 31. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Kreáltál egy kitalált valóságsíkot, ahol örökké élsz, és tőlünk vársz válaszokat? Mivel te találtad ki, ezért adj választ te.
2015. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 2xSü ***** válasza:
100%

> Mi történne ezután a korommal / eddigi testi fejlődéssel?


Hát ugye ez attól függ, hogy hogy működik az a bizonyos „cucc”. Ez kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy ha lenne egy sárkányod, milyen színű lenne. Fiktív dolgoknak bármilyen tulajdonsága elképzelhető.

2015. aug. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyenekre nekem régen azt mondták: Ha nagyapámnak kereke lett volna , mindig buszoznék.
2015. aug. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha leírod a szer pontos biokémiáját, akkor leírom hogy hogyan fog az örökké élni.
2015. aug. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az öregedésbe belehalsz. Ha tovább öregednél, csak nem halnál bele, akkor is belehalnál. Ha látszana rajtad az öregedés az a sejtelhalás tünete lenne, ami az idő előrehaladtával halálossá fokozódik. Ha meg nem öregednél tovább akkor mi a fene a kérdés?
2015. aug. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Basszus, mekkora igazsága van a 16:39-esnek! :D

Hát a normális életben is a sejtek elhalása miatt öregszünk, és ugye nem végtelenszer osztódnak, tehát egy idő után belehalunk abba, hogy megöregszünk... De ha valami attól éltetne tovább, hogy vagy a sejtek élettartamát hosszabbítja, vagy pedig a sejtosztódáshoz ad több alapanyagot, esetleg "visszahosszítja" a telomerek rövidülését, akkor egyszerűen később érne el az öregedés... Persze a most részletezett módszer, ha létezne is, csak későbbre tolja az öregedést, és így a természetes halálig hátralévő időt hosszabbítaná, de nem halhatatlanság lenne az se...

2015. aug. 31. 17:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Kicsit egysíkú és mindent betű szerinti gondolkodásmód. Az első gondolatom, hogy mindenképpen meghalnál, mert ha így élnél, beleőrülnél az unalomba.
2015. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De hogy folytassam: az örök élet titka a biológiai órád kikapcsolása. Ha ez nem lehetséges, akkor a meghalás se elkerülhető.

Ha viszont a biológiai órád áll, akkor mindig ugyanabban a fizikai, biológiai állapotban leszel, mondjuk 21 évesen. Az már egy másik kérdés, hogy a szokásos módokon meghalhatsz (elüt egy autó, lezuhansz, halálos mérget kapsz, vírus, stb.). Viszont ha nem, az örök gondod az időtöltés lesz. Arra nem tudok válaszolni, miként reagál az agy, ha "megtudja", hogy az idők végezetéig kell új információkat befogadnia. Neked állandóan naprakész kell lenned, hiszen különben úgy jársz, hogy 21 évesen úgy viselkedsz, mint egy 100 éves - nem ismered a modern eszközöket, új zenéket, új divatot és hasonlókat. Azt sem tudom, mit tesz az agy, ha mondjuk 2000 év megélt változásait kell feldolgoznia (képzeld el, voltál gladiátor, kereszteslovag, francia forradalmár, végigcsináltad az összes világháborút, a szocializmust, a kapitalizmust és minden más izmust, ami még jön. És ez mind te vagy. Egyetlen barátod sem él, 1000 feleséged volt (tényleg mit teszel velük, ha éltél boldogan 20 évet, és ők már 41 évesek).

Szóval nem a biológiai problémákkal leszel elfoglalva. Az irigyekről nem is szólok.

2015. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
12:03-at köszi, sok részén tudtam jókat nevetni xddd
2015. szept. 1. 12:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha csak egy biológiai órán múlna az egész akkor talán így lenne, de evolúciós szempontból nem lenne értelme így korlátozni az életkort. A tested fárad az életed során, a sejtosztódás véges. Vannak olyan alkotórészei is a testednek amik kopnak, de később nem regenerálódnak. Ha csak egy biológiai katalizátor lenne az egész az úgy vicces lenne.
2015. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!