Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » -ħ/i vagy i*ħ...

Ozmium42 kérdése:

-ħ/i vagy i*ħ szerepel a Schrödinger-egyenlet elején?

Figyelt kérdés
A könyvemben az első szerepel, a Wikipédián az utóbbi.
2015. szept. 3. 01:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz a kettő. Ez egy komplex számtest felett értelmezett egyenlet. Ez esetben pedig -1/i-vel való szorzás egyenértékű az i-vel való szorzással:

i*i=-1

i/(-i)=-1

Általában szeretjük a számlálóban tartani i-t egyébként, de embere válogatja.

2015. szept. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:
Mondjuk őszintén, ha Schrödinger-egyenlettel szeretnél foglalkozni, és nem ismeretterjesztő mesélés szinten, akkor ahhoz nem árt (sőt elengedhetetlen) egy kőkemény fizikai-matematikai háttértudás. Mindenféle rosszindulaton kívül, ha érdekel a dolog, akkor csak megfelelően felépítve, az ismeretanyagokat egymásra építve lehet ide eljutni. Ha ez megvan, akkor a címben feltett kérdés fel sem merülhet. Ha felmerül, akkor pedig nagyon nem jó sorrendben haladsz...
2015. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyetértek Mojjoval. Gyakori jelenség ez itt.
2015. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 Még nem láttam ezt így leírva, de amúgy jogos.


Mojjo: nem tudom mire célzol, én gyógyszerész hallgató vagyok, tudok valamennyi fizikát és matekot, és kvantumfizikát is azért nézegetem most, mert pár éve a tananyag része volt, és mostanában jutottam el oda, hogy érteni is óhajtom, nem csak bemagolni azt az egyébként nem túl sok dolgot, amit írnak a könyvek erről. Nem szeretnék pályát módosítani, emiatt.

2015. szept. 3. 20:44
 5/6 Mojjo ***** válasza:

Nem pályamódosításra gondoltam :) Én azért hiszek benne, hogy kellő elszántsággal az ember iszonyat sok mindent megtanulhat és megérthet maga is - ha jól építi fel magában a sorrendet, amiben halad a tudás megszerzéséhez. Ebben az esetben pl matekkal kelni és feküdni (amikor az embernek engedi az ideje - ha nem ez a munkád, vagy leendő munkád, nem sietünk sehova), hogy egy ilyen átalakítás fejben egyből értelemszerű legyen. De amúgy becsülendő, meg jó látni, hogy van, aki egyetem mellett is érdeklődik más dolgok iránt, szóval hajrá :)


Csak kíváncsiságból: gyógyszerész hallgatóként tanultok bármennyit a homeopátiáról, ha igen, akkor miket? És egyáltalán, hogy létezhet az, hogy orvosok és gyógyszerészek ajánlanak homeopátiás készítményeket? (Igény szerint nyitok új kérdést neki, ha nem szeretnéd ezt összeoffolni. Mindenesetre nem fér a fejembe a dolog...)

2015. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy mire odaérünk, hogy konkrét gyógyszereket tanulunk, már több éves fizikai és kémiai alapozás áll mögöttünk, ami után elvégre nem kellene, hogy gondot okozzon annak az önálló belátása, hogy a homeopátia szélhámosság. Konkrétan nem tanítanak róla, de volt egy előadás, aminek ez lett volna a témája, de a prof nem vette komolyan, nem értett hozzá, és nem is hitt benne. Annyit mondott el róla, ami közismert. Idén indul egy "kötelezően választható" kurzus, alternatív medicina néven, aminek többek között része lesz a homeopátia is, de kihagyom. Néha felhozzák mellette azt az érvet, hogy fel lehet írni hipochondereknek, meg az olyan anyukának, aki állandóan gyógyszerekkel tömné a gyerekét.


Hogy ezen túl miért ajánlják orvosok és gyógyszerészek is, annak alapvetően két oka lehet. Az egyik az intézményesült korrupció. Homeopátia egyáltalán azért létezik, mert olyan gyógyszer, amiben nincs hatóanyag, így lényegesen olcsóbb előállítani, de eladni ugyanúgy el lehet adni gyógyszer áron. Az orvost, gyógyszerészt pedig meg lehet venni kilóra. Valójában a konvencionális gyógyszergyárak is ezt csinálják, orvoslátogatásnak hívják a szakmát. Ezen kívül, a második, valószínűleg kisebb részesedésű ok az emberi ostobaság. El tudom képzelni, hogy van köztü(n)k olyan, aki tényleg el is hiszi a halandzsát.

2015. szept. 7. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!