Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikatanulás felnőtt korban...

Fizikatanulás felnőtt korban autodidakta módon, hogyan?

Figyelt kérdés

Relativitáselmélet, kvantumelmélet, hasonló dolgok. Milyen olvasnivalókat ajánlotok, a fő kérdésem inkább az, hogyan lehet elsajátítani (ha lehet) azt a gondolkodásmódot, amivel könnyen befogad, megért az ember ilyen jellegű dolgokat. Szégyellem, de még alap fizikatudásom sincs, nem akarom teljes mértékben a magyar közoktatás minőségére hárítani a felelősséget, de nálunk a suliban sajnos tényleg elhanyagolták a természettudományos tantárgyak megfelelő oktatását. Aztán mikor gimibe kerültem, rájöttem, hogy ezek a legfontosabb dolgok, de akkor meg már csak néztem bambán kémia meg fizika órákon, mert persze alapok nélkül esélytelen volt megérteni bármit is.

27N



2015. szept. 12. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Előveszel egy alap fizika könyvet, elolvasod elejétől a végéig. Aztán előveszel egy másik fizika könyvet, elolvasod elejétől a végéig. Aztán előveszel egy másikat, és így tovább. Közben youtubon is találsz szerintem olyan videókat, ahol ilyen dolgok vannak elmagyarázva. Megnézed mindet. Aztán megint előveszel egy könyvet, feladatokat oldasz meg begyakorlod őket.
2015. szept. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy ezeknek a leírásához olyan matek kéne, amit nem is tanítanak középiskolában, szóval én a középsulis példákkal kezdeném meg vektoralgebrai ismeretekkel utána meg be kéne iratkozni egy egytemre
2015. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
youtubon kismillió egyetemi matekos feladat megoldás, elvek, minden van, differenciál egyenletektől kezdve, érettségis feladatoktól kezdve minden.
2015. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy ez így sokkal hosszabb folyamat szerintem, mint Egyetemen mire "megérik" például a matek, mert azt gyakorolni kell.
2015. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen tanító oldalak középiskolásoknak, nagyjából 9.-10.-es tananyag. Ott rendesen ábrákkal, kis flash animációkkal van mutatva a dolog. Szerintem egy ilyenből jobban megérthető mint könyvből, persze utána célszerű könyvet is olvasni ugyanarról,de én ezzel kezdeném.
2015. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A természetet csak szép sorjában lehet megismerni. A természettudományos ismeretek egy piramishoz hasonlítanak. A széles alapokat sokan ismerik, minél magasabbra érsz, annál kevesebben. Továbbá ha nem ismersz egy alsóbb szintet, a felette lévőt félre fogod érteni, mert mást értesz a fogalmak alatt.

Tehát ott kell kezdeni, ahol már gyengébb a tudásod. A megértésen múlik, nem az elolvasáson. Bizonyos fizikai ismeretek megértéséhez szükség van matematikai ismeretekre is, tehát párhuzamosan annak elsajátítása is szükséges.

A relativitáselmélettel akkor kezdj alaposabban,a ha már van fizikus diploma szintű ismereted. Korábban is kezdheted, azt fogod hinni, hogy érted, de félreérted. Ha e témájú kérdéseket böngészel itt, megértheted, miért van ez így.

2015. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!