Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2 éve leálltam a Koffein...

2 éve leálltam a Koffein fogyasztásával, ha most megiszok fél üveg energiaitalt vagy bármit amiben Koffein van rosszullét kerülget, hidegrázás, magas pulzus. Koffein érzékeny lettem?

Figyelt kérdés
2 éve élek angliában, amióta elhagytam magyarországot egyáltalán nem fogyasztok kávét koffeint. 2 évvel ezelőtt napi 2-3 kávét ittam, vagy energiaitalt. Ha most megiszom egy fél csésze kávét vagy akármit amiben koffein van rosszul vagyok tőle olyannyira hogy majdnem el is ájulok. Ezen kívül hidegrázás, fáradság és nagyon magas pulzus a tünetei. Voltam orvosnal itt külföldön, vettek vért tőlem és azt mondták semmi bajom sincs, túl fiatal vagyok még ehhez, igyak több vizet, hozzáteszem 22 éves vagyok. Mit tegyek?

2015. szept. 13. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichés tünet, valamennyire megpörget a koffein, te pedig rossz érzést asszociálsz hozzá. Nocebo effektus.
2015. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
"Mit tegyek?" - ne igyál semmit, amiben koffein van. Ahogy az első írja, nem ritka, hogy egy korábbi függőség tárgyára a szervezet zavarral, tiltakozással reagál (rosszullét, hányinger, hányás, hasmenés, szédülés, fejfájás, rossz közérzet vagy idegesség, remegés, fázás, végtaghidegség, stb).
2015. szept. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy ezentúl, ha pörögni akarsz, nem kell sok száz forintot kidobnod energiaitalra, elég meginnod egy csésze teát!
2015. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!