Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kakil be a döglött egér?

Miért kakil be a döglött egér?

Figyelt kérdés

2015. szept. 15. 02:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

amikor egy állat meghal, ellazulnak a záróizmai, és kiereszti, ami odabent volt

ha már döglött volt, amikor a baleset történt, akkor esetleg a keletkező bomlási gáz kitolta a kakit, vagy a záróizmok elbomlása következtében csúszott ki

2015. szept. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Wadmalac ***** válasza:
100%
Nem akarlak elszomorítani, de ez gyakran előfordul minden emésztőrendszerrel rendelkező élőlénynél. Az ember is ide tartozik.
2015. szept. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt én tudom. De az egér nem szokta tartogatni élve.
2015. szept. 15. 08:58
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval, oké, egy ember, egy kutya, macska, ami foglalkozik valamennyire azzal, hogy hova tojjon, az kiereszti, mikor feldobja a talpát. Azt megértem. De az egér nem ilyen.
2015. szept. 15. 09:00
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Te magad mondtad, hogy ilyen.

Hogy miért, azt nem ismétlem.

2015. szept. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én ilyet nem mondtam.
2015. szept. 15. 11:37
 7/12 Wadmalac ***** válasza:
100%
Egér sem potyogtat folyamatosan, ő is megtervezi, hova rakja le a csomagot.
2015. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De potyogtat, amikor kell neki, leszarja, hogy hova, és mikor.
2015. szept. 15. 12:35
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Valamit félreértesz.

Az egérből sem csak úgy kiesik a bélsár, azt is tudatosan illetve ciklikus tudattalan bélmozgással röffenti ki. A különbség csak annyi, hogy ő nem fogja izzadva visszatartani, amíg végre szabadul egy slozi.

Minden emlősnél van visszatartás-funkció a bélrendszerben. Az egér attól nem kivétel, hogy nincs szobatisztaságra szoktatva.

2015. szept. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A különbség nem csak annyi, hogy izzadva nem tartja vissza, hanem semennyire se tartja vissza, ahogy a madarak se, meg a kecske se. Én nem azt mondtam, hogy sosem szarik, csak azt, hogy amikor kell, akkor nem tartja vissza egyáltalán. Vagyis halála előtt már ürített. Nem úgy, mint amik szobatisztaságra vannak nevelve, mint az ember. Az valameddig tartogatja. Összegyűlik, amit végül akaratlanul ereszt ki. Az ember hülyébb, úgyhogy valószínűleg tovább tartogatja, több gyűlik össze.
2015. szept. 15. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!