Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell a következő...

Hogyan kell a következő fizika feladatot megoldani?

Figyelt kérdés
Egy homogén gömb középpontjában ható erők értékei 10N, 20N, 30N. Az erők egy síkban vannak és egymással 60°-os szöget zárnak be a fenti sorrendben, sz óramutató járásával ellenkező irányban haladva. A legkisebb erő az x-tengely felé mutat. Mekkora és milyen irányú a testre ható eredő erő?
2015. szept. 18. 00:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát felveszed a 3 erőt a derékszögecses koordinátarendszerben (mint oda van írva, a 10-es mutat x irányba). A másik két erőnek x és y irányú komponenseit képzed szögfüggvények ügyes alkalmazásának egítségével. A komponenseket összeadod... eredő nagyságát kiszámítod Pütagorász elvtárs indokolt feltételezései alapján. Az eredő szögének meghatározásához ismét a szögfüggvényektől kérjél segítségt, nem fognak akadékoskodni.
2015. szept. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy számoltam hogy a testre ható erő gyök alatt 1000 newton erő
2015. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ebben, bocsánat, kételkednék.

-y irányban van 50*gyök3/2, az maga 40 fölött van...

2015. szept. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!