Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A matematikusoknak milyen...

A matematikusoknak milyen "specializációi" vannak és melyik mivel foglalkozik?

Figyelt kérdés

Kicsit rosszul van megfogalmazva a kérdés, de nem tudtam jobban.. Vmi olyasmire gondolok, mint pl. az "informatikus" is inkább egy gyűjtőszakma, mint konkrét szakma, melyben vannak programozók, üzemeltetők, rendszeradminisztrátorok, architectek, fejlesztők, data scientistek stb.

Hasonló megközelítésből volnék kíváncsi a matematikusok osztályozására is..



2015. szept. 25. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze; vannak algebristák, geométerek, számelméleti matematikusok, akik az analízissel foglalkoznak, diszkrét matematikusok, hirtelen ezek jutottak eszembe, illetve lehet olyan is, aki másik tudományterületen használja matematikusi tudását, mint például matematikus-csillagász, matematikus-fizikus, matematikus-programozó, stb.
2015. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"matematikus-csillagász"


Ilyet még sose láttam vagy halottam. Sőt, konkrétan tudom is, hogy ilyen képzés a világon nincs sehol. A csillagászat tömény fizika, így hát csak fizikus szakról lehet rá szakosodni (földtudományiról is lehet, de az se matekos lesz). Fizikus-csillagász van, más nem nagyon, amiben csillagász lenne. Matematikus-fizikus se nagyon van, elméleti fizika, ami leginkább erre hasonlít, de matematika szakon aligha lesz fizikus szakirány. Aztán a harmadik is inkább programozó matematikus. Meg aztán van rengeteg közgazdaságtanos projekciója a mateknak, meg pénzügyes, bankos. Ha tisztességesen csinálja az ember jó lesz benne és sok helyen elkél egy jó matematikus.

2015. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

illetve lehet olyan is, aki másik tudományterületen használja matematikusi tudását,


Ezt szokták alkalmazott matematikusnak nevezni, de például még neki is fizikát kell tanulnia ahhoz, hogy csillagászattal foglalkozzon, bár ez inkább a fizikusok szakterülete, akik amúgy is rengeteg matematikát tanulnak.

2015. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!