Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki támogatná rajtam kívül a...

Ki támogatná rajtam kívül a Balaton vízfelületének megnövelését? A régi meder egyes részeinek újraelárasztására gondolok.

Figyelt kérdés

Pl. Szigliget is sokkal menőbb lenne, ha újra szig(et)liget lenne, mint eredetileg volt


[link]


Szigliget egész környéke még most is ugyis mocsaras:


[link]



2015. szept. 28. 19:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gondolom a szabalyozas ota szarazra kerult telepuleseket te magad kartalanitanad, a vizbe kerulo hazakat, szantokat, erdoket sajat kezuleg telepitened at vagy epitened ujra, ugye?
2015. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A parton élőkkel egyeztettél már?
2015. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1:


Hasonló problémák a Tisza-tó kialakításakor is felmerültek. Ott is víz alá kerültek erdők, sőt egy kis falut is ki kellett telepíteni (Tiszahalász a neve azt hiszem)


Nyilvánvaló, hogy lennének károk, a területet ki kéne sajátítani, kártalanítás ellenében

2015. szept. 28. 20:07
 4/14 A kérdező kommentje:

2:


még nem.. azt mondod itt az ideje?:)

2015. szept. 28. 20:08
 5/14 anonim ***** válasza:

"Szigliget egész környéke még most is ugyis mocsaras"

Az is egy élővilág, még ha neked nem is tetszik. Ugyanolyan agyament ötlet, mint a Fertő-tó nádas részének lecsapolása. (Merthogy volt ilyen kérdés is.)

2015. szept. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5:

az biztos nem én voltam, én árasztanék inkább:)


és nincs bajom a mocsárral, az is szuper! Növeljük meg a kis-balatoni mocsarat, mellette pedig csináljunk újra szigetet szigligetből! Ez az 1784-es állapot pl. egész jó nem?


[link]

2015. szept. 28. 21:52
 7/14 2xSü ***** válasza:

Itt azért nem egy falut kell kitelepíteni, hanem jó néhány tucat várost, falut, szállodákkal, csúszdákkal. Nem beszélve arról, hogy sok olyan dolgot kellene elbontani, vagy elköltöztetni, ami mára műemlék, vagy műemlék értékű. El kellene dózerolni a komplett köz- és vasúthálózatot, újra kialakítani a strandokat – medrek kikotrása, stb…, új közút és vasúthálózatot kellene felhúzni (olyan helyeken, ahol most szőlők, vagy éppen településrészek vannak). És akkor a kikötőkről, komphálózatról nem is beszéltünk. Ez nem néhány milliárdból jönne ki, jó pár évig lekötné az ország minden gazdasági erőforrását, és úgy is évtizedekig tartanának a munkálatok, a velük együtt járó turisztikai bevételkieséssel együtt.


Ahhoz hogy támogatni tudjuk, legalább annyi előnyének kell lennie, mint amennyi hátránya van. A hátrányokra megpróbáltam rávilágítani. Ehhez képest elég sovány előny egy menőbb Szigliget látkép, vagy egy némileg nagyobb, így hosszabb partvonallal rendelkező Balaton.

2015. szept. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az előbb sorolt hátrányok a mesterséges építmények kárai. Ezen felül ott van a komplett ökoszisztéma. Vizsgálni kellene, mi a hatása egyes élőhelyek eltűnésének, megváltozásának.


Maradjunk annyiban, hogy egy ilyen felelős lépésre egy (felelős) kormánynak sincs elég lehetősége és pénze. Csak vaktában cselekedhet. És ez a világtörténelemben nem szokott hasznos lenni.

2015. szept. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7:

ezek jogos felvetések, azt én is irreálisnak tartom, hogy a fonyód melletti/alatti Nagyberek újra a tó része legyen, az teljesen illuzórikus.


Nem véletlenül mondtam Szigligetet, mert ahogy nyáron elnéztem a várból, a hegy körülötti rész nincs tragikus mértékben beépülve. Ez itt is látszik:


[link]


Szépen körbe lehetne engedni a vizet.


De ha azt nem is, egy 1850 körüli félsziget-állapot is jópofa lenne:


[link]

2015. szept. 29. 12:32
 10/14 anonim ***** válasza:
Gondolom a régi kiépített partfalak elbontása és az újak kiépítése a zsebpénzedből kitelik, azt te megoldod... :-)
2015. okt. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!