Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az 1987-es tél, vagy a 2013-as...

Az 1987-es tél, vagy a 2013-as márciusi hófúvás volt a durvább?

Figyelt kérdés

2015. szept. 29. 08:28
 1/7 anonim válasza:
2015. szept. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1987-ben. Akkoriban katonaként mentünk segíteni, lánctalpasokkal és teherautókkal menetoszlopba fel Pestre. A Szovjet katonákkal együtt, ők vitték a tejet meg a kenyeret sok lakótelepre, mi meg rendeztük a rakpartot, toltuk befele a Dunába a havat....
2015. szept. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az az érdekes, hogy a 2013-asra sem emlékszem, hogy konkrétan mi volt :)

Kisgyerekkoromban ('80-as évek) volt, hogy elutaztunk hétvégére rokonokhoz és nem tudtunk hazajönni, mert akkor hó esett le :)

Másra nem emlékszem. Suliba mindig tudtam menni, mert gyalog mentem, közel volt.

Talán középsuliban volt, hogy hazaküldtek minket, mert a sok vidéki nem tudott bejönni.

De szerintem szinte minden télen van egy-egy durva nap. Már felnőttként volt, hogy nem jöttem be dolgozni, mert minden tükör jég volt.

2015. szept. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:
A 86-87 közötti tél. Kétség kívül, egyértelműen. (És olyankor érzem, hogy valahogy elszaladt az idő, amikor rá kell döbbennem, hogy mindkettőnél ott voltam :D )
2015. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

87-ben, ha jól emlékszem, gyakorlatilag egy hétig volt mínusz 20 fok. A szél csak vasárnap estétől keddig fújt, ha jól rémlik. Viszont, nem tudom pontosan, meddig, de érzésre két hónapig utána egyszer sem ment fagypont fölé a hőmérséklet, úgyhogy a sok trutymák maradt és akadályozott, míg el nem hordták. A budapesti mellékutcákban esélytelen volt parkolni, volt, ahol hódomb volt, volt, ahol hódombban egy autó. Az M7-en később attól függően, hogy a hófúvás hogy alakította az első napokban, csontszáraz betonszakaszok és jégbordás darabok váltogatták egymást váratlanul, a só hatásossága alatti hőmérsékleten.

Fényképezni kellett volna a havat. Az én garázsom elé a szél általában bespirálozza a faleveleket, így aztán 87-ben annyi hó volt kb 3,5x8 méteren, hogy kezdetnek kínszülte humorból lapátoltam bele két átlóirányú ösvényt, fejemnél magasabb volt az oldala a hónak (gyerekek iszonyúan élvezték az eredményt). Az így kialakult 4 halmot szegény feleségem, ki gyesen volt, a hét végére elhordta a telek széléig (én kétnaponta jártam haza, a szolgáltatóknak volt mit szórakozniuk). Akkor már a garázsból ki tudtam volna állni, de az utcán még nem lehetett közlekedni. :D

2015. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az 1987-es.

Olyan szél volt, ha szembe fordultál vele csak kapkodtad a levegőt, mintha a vonatablakon hajoltál volna ki.

És abban a pár napban rengeteg hó esett!

Elég sok iskolában néhány napra tanítás sem volt.

2015. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
'87-es hóesésről komolyabb élményem nem volt, csak annyi, hogy másnap elmaradt a tanítás. Illetve anyám azóta emlegeti azt a bizonyos alkalmat, amikor nem tudtak bemenni a gyárba. Nekem személyesen egy '93-as hófúvás volt a legemlékezetesebb, amikor 8 órát álltunk a vonattal a nyílt pályán, mire az éjszakában kipucoltak, és eltoltak onnét.
2015. okt. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!