Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van hangja két protonnak...

Van hangja két protonnak amikor ütköztetik őket és szétesik?

Figyelt kérdés
Feltételezem igen, de interneten nem találtam rá választ, pedig a CERN-ben is ezzel kísérleteznek, szóval válasz van.

2015. szept. 30. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Van nagy szájuk, és ütközés előtt az mondják Bumm!
2015. szept. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem egészen erre gondoltam, de azért kösz. Tényleg érdekelne ad-e ki hangot? Szerintem igen, mert sok energiafelszabadulást kísér hanghatás(pl követ ütközése stb..) Tulajdonképpen kb bármi ami ütközik, tehát gondolom ez is.
2015. szept. 30. 18:23
 3/5 anonim válasza:
0%
Van eladó Gay-szögem 200 ft/db Érdekel valakit? (hóláncom is van)
2015. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A hang az a levegő (vagy esetleg más gáz) rezgése. A hadronütköztetők gyorsítógyűrűiben vákuum van, így semmiképp sem lehet hangja az ütközésnek.
2015. szept. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Ha lenne is levegő az ütközés körül, a két proton nagyságrendekkel kisebb energiával rendelkezik, mint amivel meg tudná mozgatni a levegő tömegét.

Ha rendelkezne is elegendő energiával, nem tudná átadni. Akadálytalanul átszáguld a levegőn.

2015. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!