Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elmagyaráznátok? Légyszi

Elmagyaráznátok? Légyszi

Figyelt kérdés

Sokszor kérdezem magamban,hogy hogy jött létre az emberiség? Mert ugye Biblia...Történelem mindig ellenkezik egyímással:(.

De tegnap eszembe jutott,hogy egy élőhelynek előbb kellett lennie! Pl a Föld hogy jött létre?? Egyátalán az Univerzum hogy jött létre?? Van másik Univerzum? És hogy jöttek létre a Bolygók? Az első Bolygó hogy jött létre? És miért van sötét az Univerzumban??

Bunkó válaszolók kíméljetek,és igen,még nem tanultam,mert még fiatal vok

köszi

12l


2010. márc. 15. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos... : )

Az összesűrűsödő gázfelhő a világegyetemben létrehozott egy csillagot, amely pár milliárd év után meghalt, ennek helyén egy másik csillag követte ennek halála után létrejött az előzőek helyén a Nap, ezért harmadik generációs csillag a Nap. A gázfelhőt a gravitáció húzza össze elég sűrűvé,hogy oylan forró legyen, hogy beinduljanak benne a termonukleáris folyamatok. a fentmaradó régi csillagopk anyagából és a aNap közeli proból amely a Nap gravitációs hatására kering a Nap körül összes sűrűsödnek (ezeket is a saját gravitációjuk húzza össze) egy idő után ezekből lettek a bolygók.

Az Univerzum jelen tudásunk alapján egy un. Nagy Bummal jött létre amikor is egy gombostűfejnyi kis pontban végtelen energia volt és végtelen forró, ez az instabilitás miatt (vagy akármi más) szétrobbant de olyan erővel, hogy azóta is tágul. Más univerzumok étéről nem tudunk, de remélem nem kutyulod össze a galaxist az univerzummal, a Napunk egy galaxisban van ( [link] ) de az Univerzumban van milliárd és milliárd ilyen galaxis.

A bolygók úgy jöttek létre ahogy fentebb írtam, mint a föld, az összetételüket a naptól való távolságuk adja meg, minél közelebb van a Naphoz annál sűrűbb. A Földünk egy 9 bolygós naprendszer tagja, a galaxisunkban milliárdniy ilyen naprednszer van (persze kevesebb bolygókkal helyenként, vagy van olyan ahol bolygó sincs)galaxis pedig mint mondtam rengeteg van, egy ilyen nem statikus rendszerben ( tehát változik a rendszer, mivel tágul etc.) pedig beláthatod, hogy elég nehezen lehetne megállapítani ,hogy mikor és hol is keletkezett az első bolygó : ) Az univerzum azért sötét mert a távoli csillagok fénye, az univerzum tágulása miatt akkora vörös eltolódást szenved (Dopler-effektus) ,hogy az már infravörös tartományba és alá megy át ami miatt a szemünk már nem érzékeli ezt a sugárzást. (Erről szól az Olbers-paradoxon, utána nézhetsz de nem a wikipedias szócikket ajánlom silány minősége miatt, mcse.hu galériában vannak Dávid Gyula előadások, ott tessék szemezgetni. Bár nem tudom 12 évesen mennyit értenél belőle (nem cukkolásként mondom))


Az emberiség létrejöttét az evolúció magyarázza.

Ehhez kevésbé értek hátha jön majd valaki okos aki leírja.

2010. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
uhh,hát 12 évesen tényleg nem sokat értek belőle,de azért valami olyansmi megmaradt h folyamatosan tágu,meg h először a Nap jött létre meg ilyenek... nagyon köszi hogy írtál! Egyébként te valami egyetemi kutató vagy?vagy mI??: D
2010. márc. 15. 12:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Szeretnék az lenni, de még csak 18 éves vagyok, köröm-rágva készülődve az érettségieimre. : )
2010. márc. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sok szerencsét hozzá,nincs miért izgulnod! Szorítok:)
2010. márc. 15. 12:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! : )
2010. márc. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Vajon azóta kutató lett a válaszoló?
2021. máj. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A végzettségem végül valóban kutató lett, de eléggé elidegenített magától a tudományos világ (legalábbis a bürokratikus, egyetemi képzési része), így programozóként dolgozom. :)
2021. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ohh, nem is gondoltam, hogy kapok választ. Több kutató van a környezetemben, aki inkább elment programozónak, szóval annyira nem meglepő a "sztori vége". Inkább kellemesen nyers.
2021. máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!