Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges volna sok-sok...

Lehetséges volna sok-sok perceptronból építeni egy mesterséges agyat?

Figyelt kérdés
Tudjuk, hogy az agy különböző régiói specializáltak. Ha elvileg építenénk ilyen specializált (vagy specializálható) perceptronokat és azokat tovább összekötöznénk egy nagy integrált egésszé és ellátnánk fotocellákkal, hogy az legyen a "szeme", meg sok-sok mikrofont (kb. 20000 db-ot) kötnénk rá amelynek a hangját úgy szűrnénk, hogy az első 20 Hz-et vigyen át, a következő 21-et, stb, ez lenne a "füle", meg valami mechanikus rezgő dolgot is kapcsolnánk hozzá, amivel tudna "beszélni", akkor az a szerkezet képes volna emberi agyként működni?

2015. okt. 7. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha felépíted az emberi agy mását - bármiből - akkor az működni is fog. Ehhez azonban jól kell lemásolnod, mert a sejtek működése eléggé bonyolult. Kellenek hozzá pl. azok a hormonok is, amelyeket nem az agy termel.
2015. okt. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ozmium42 ***** válasza:
Sokkal bonyolultabb egy agy annál, mint ami pusztán az érzékszervi ingerek feldolgozásához kell.
2015. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy fotocellák jelei, vagy egy kamera digitális adatait kapná, ha aszerint tanul mihez érzékelné a különbséget?

Ha te pók szemmel születtél volna, akkor is ugyan úgy élnél és reagálnál, mint a többi ember, de lehet hogy invertálva látnád a színeket, amit nem lehetne megkülönböztetni, mert pl. neked a piros lenne a zöld és fordítva, ez csak elnevezésbeli kérdés.

A halláshoz is bőven elég két mikrofon, ha mindenképpen szűrni akarsz, akkor az analóg vezetékre tedd rá a 20000 sávszűrőt.

Ha leutánzod a pár milliárd neuront és az ezek közti kapcsolatokat, mindegy hogy szoftveresen, vagy hardveresen, az valószínűleg tud majd tanulni, fejlődni, már ha ezekre a módosulásokra van lehetőség. Ezt amúgy meg is kell tanítani, fel kell nevelni, mert nincs semmi stuktúra kezdetben. Mintha egy csecsemő anyát összeturmixolnánk és a születésétől fogva újra kapcsolódnak a különböző ingerek hatására a neuronok. Persze ha már elértél bizonyos szintre a tanítással, akkor azt újraalkothatod és azt az időt megspórolod.

2016. jan. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi agyban sok bedrótozott specializált funkció van, ami embrionális kortól folyamatosan fejlődik. Ezen kívül már embrionális kortól tanul fokozatosan. Ha lehetne is, úgy biztos nem, hogy összerakod és működik. Annak úgy kell tanulnia, mint egy kisgyerek, sőt embrionális kortól.
2016. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Csxeba ***** válasza:
100%

Sima többrétegű perceptronból szerintem nem.

Én háromféle háló-architektúrát használnék. Először is Recurrent hálót, RNN-t, ami képes adatfolyamokat feltanulni és akár generálni is, ez lenne a központban.

Aztán a szeme konvolúciós háló lenne, CNN, ami képekben tud mintázatokat felismerni.

Köztes elemekként pedig sima előreterjesztéses hálót FFNN-t használnék, ami absztrakciókat tud csinálni a bemenetekből.

Még van pár érdekes neurális elrendezés, azokat nem ismerem annyira, mint ezt a 3 alapot, de azoknak is biztos lenne helye a Nagy Hálóban :D

Összességében az egész felfogható lenne egy bazinagy mély neurális hálóként.

2016. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csxeba ***** válasza:
100%
Ja zajt szűrni elvileg nem kell, mert az absztrakciós rétegek kiemelik a zajból az értelmezhető jelet
2016. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!