Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valaki elméletileg a világ...

Ha valaki elméletileg a világ összes tudását birtkolná, akkor hamarosan depresszióa volna tőle?

Figyelt kérdés

2015. okt. 9. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
nem hinném, hogy Isten depressziós, mert szemmel láthatóan kiváló a humorérzéke.
2015. okt. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Erre csak akkor volna lehetőség, ha egyidejűleg az összes emberen gyakorolná a hatalmat, minden kutatást ő vezetne, minden ismeretet hozzá kell azonnal eljuttatni.

Aki ennyire elfoglalt, az ha akar se lehet depressziós. A depresszió éppen a tehetetlenségtől alakul ki, itt az ellenkezője állna fenn. Ha volna is ilyen hajlama (akkor nem is lehetne a világ összes tudásának birtoklója), nem tudna kialakulni.

2015. okt. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Senki sem tudja, de valószínűleg nem. A földi élet még egy porszem egyetlen atomjánál is kisebb ha a világunk egy sivatag, nem az emberiségen szörnyülködne, hanem tudná a világunk minden szabályát, a legkisebb dolgoktól a legnagyobbakig, talán tudna kibúvókat a fizikai szabályok alól, tudná a jövő és a múlt minden másodpercét így tudná hogy mi történik most a világ minden egyes pontján, és mi fog akár 1 másodperc múlva, akár 100 év múlva, tudna végtelenül bonyolult gépezeteket építeni, és így tovább. Az általunk elképzelt "isten" eltörpülne egy olyan ember mellett, aki ismeri a világunk "programnyelvét". SZERINTEM!
2015. okt. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tudás, az információ érték, és hatalom. Miért lenne depressziós tőle?

Havi 20 dollárt fizetek online tőzsdei adatokért. A negyed órával késleltetett adatfolyam már ingyen megtekinthető - értéktelen... ami friss, az drága.

2015. okt. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előttem lévő előtti vagyok.


A pénz és az emberi létezés lenne szerintem az ami a legkevésbé érintené a mindentudó embert. Aki mindent tud a világunk működéséről, képes uralni azt.

2015. okt. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szerintem igen mert megunná az életet
2015. nov. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ismerné az összes bolygót, a világmindenséget még akkor sem unatkozna, mert végtelen lehetőség áll még akkor is előtte, ekkor kezdődhet a teremtés.
2016. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!