Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 120 C on melyiknek tobb a...

Gaabika kérdése:

120 C on melyiknek tobb a sulya,1 mol vizgoznek vagy 1 mol metanolnak? Mennyi molekulat tartalmaz a metanol es a vizgoz? Melyiknek nagyobb a terfogata, es mennyi pontosan?

Figyelt kérdés

2015. okt. 22. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:

-Súly: Mivel az anyag nem vész el, teljesen mindegy hogy hány fokon méred

Itt ezt a varázslatos egyenletet kell használni: M = m/n

- 1 mol hány molekulát jelent?

- Itt ezt az egyenletet kell haszálni: p V = n R T

(Ha nem adnak meg külön nyomást, akkor 100 000 Pa a standard nyomás.)


Kémiában amúgy két kezemen meg tudom számolni hogy az egész érettségianyagban hány egyenlet szerepel...

2015. okt. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
en is erre gondoltam, de nem volt megadva a nyomas. megmondanad az eredmenyeket hozza? koszi
2015. okt. 23. 08:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem írom meg helyetted a leckédet... Segíteni szívesen segítek.
2015. okt. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jol van, azert koszi. Csak megint elakadtam. Mert pl M=m/n A viz M= 18g/mol, vagyis az n=1. A feladatban is 1 mol van. Szoval semmi ertelme tovabb szamolni pv= nRT egyenletet, mert a metanolnal is ugyan annyi fog kijonni. Mindket anyagbol 1- 1 mol van.
2015. okt. 23. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!