Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Integrinek: homo- vagy heterot...

Integrinek: homo- vagy heterotípiás kapcsolatot hoznak létre, ill. Ca-függők vagy nem? Hányszor integrálódnak a sejtmembránba (hányszor halad át a polipepdtidlánc a membránon)? És az immunoglobin CAM-ok hányszor halad át?

Figyelt kérdés

2015. nov. 8. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Mind a két molekulacsalád csak egy transzmembrán doménnel rendelkezik. Azok az integrinek, amiket megnéztem valóban kötnek Ca-t, így adódik a feltételezés, hogy működésükhöz szükséges kofaktor. Az integrinek hatalmas család, pontosan melyikre vagy kíváncsi? Mert sokra nem is értelmezhető a homo-heterotípia.
2015. nov. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi. Úgy általánosságban kellene... A Röhlich féle Szövettan tankönyvben írtak a 4 CAM molekulatípusról, ott mindegyik csoportról írták, hogy Ca-függők vagy nem, és hogy homo- vagy heterotípia jellemző legtöbbször, de az integrineknél erről semmit nem írtak, ezért kérdeztem.

(Megjegyzés: igen, az integrinek inkább SAM-ok, de néhányuk CAM funkciót tölt be, ezért sorolja ide a Röhlich).

2015. nov. 9. 13:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy megnéztem a wikipédián, a béta2 családra jellemző a sejt-sejt kapcsolat létrehozása. A fehérje oldalán azt írják, hogy erek fala és fehérvérsejtek közötti kapcsolatot mediál, tehár inkább heterotipia, amit meg is erősített az uniprot entry-ben található GO annotáció.

[link]

[link]

[link]

2015. nov. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!