Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van a buborék belsejében?

Mi van a buborék belsejében?

Figyelt kérdés

2015. nov. 10. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Levegő.
2015. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Az a gáz, amitől felfúvódott. Nyomása egyenlő a kívül levő közegével.
2015. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vízgőz vagy levegő is.
2015. nov. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen buborék belsejében? Amúgy általában valamilyen légnemű anyag, gáz vagy gőz.


A szódában levő buborékok belsejében szén-dioxid van. A forrásban levő víz buborékjaiban vízgőz van. A forrásban levő nitrogénben levő buborékokban nitrogén van. A szappan buborékokban általában levegő van. Ha nagyon hidegben túrázol, és kialakul egy buborék a tájolódban, akkor abban olajgőz lesz. Ami buborékokat az úszók/delfinek csinálnak a víz alatt, azokban levegő van.


Szóval milyen buborékokra vagy kíváncsi egész pontosan?

2015. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, zöld kezek mentek!
2015. nov. 10. 21:18
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nyomása egyenlő a kívül levő közegével."


Szerintem egy picit (minimálisan) nagyobb, de ez csak amolyan megérzés, bizonyítani nem tudom.

2015. nov. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha picit nagyobb benne a nyomás, az azt jelenti, hogy egy kis felületdarabjára egy picit nagyobb erő hat belülről kifelé, mint fordítva. Tehát nincsen egyensúlyban, így ez esetben a buborék gyorsulva tágul, és így nagyon hamar csökken a nyomása annyira, hogy újra ugyanakkora legyen, mint a környezetének. Szóval úgy érzésre a nagyon rövid idejű/nagyon aprócska zavaroktól eltekintve szerintem meg kell hogy egyezzen a nyomása a környezet nyomásával, így igaza van a 20:38-as válaszolónak.
2015. nov. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
100%
Szewrintem igaz lehet ez a "picit nagyobb". Mármint a hidrosztatikai nyomásnál. Mert a buborék felületén ott van a folyadék felületi feszültsége, ami összehúzza a "golyót".
2015. nov. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a buborék mérete nem változik, a felszínre ható erők egyensúlyban vannak. Az összes erő eredője nulla. Ha néhányat kihagyunk, látszólag mozdulni kéne a buborék nagyságának. Ha ezt nem teszi, pedig szerintünk kéne, akkor biztos, hogy valamit elhagytunk. Belső erőt, felszíni erőket, rugalmassági erőket, gravitációt, miegymást.
2015. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ez OK, én csak arra utaltam, hogy a buborékban lévő nyomás egyensúlyban együtt a hidrosztatikai nyomással és a felületi feszültséggel szemben tart fenn egyensúlyt.
2015. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!