Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan és mégis miért keletkez...

Hogyan és mégis miért keletkezik a szövetekben leadott oxigénből széndioxid, a vérkeringés során? (SEGÍTSÉG, FONTOS)

Figyelt kérdés

Addig tudom,hogy mért diffundál ki és be az O2,CO2...

Azt is tudom, hogy mi játszódik le a vörösvértestekben...

Viszont, mikor kilép az oxigén utána mi történik?

Másként, mi játszódik le ebben a folyamatban az O2 ki és a CO2 vérkeringésbe lépése között a szövetekben?

KÉRLEK SEGÍTS, VEDD A FÁRADTSÁGOD LÉGYSZÍVES


2010. márc. 20. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értettem soha. Hol van a szervezetünkben annyi szén, amely minden egyes levegővétellel lereagál az oxigénnel, hogy szén-dioxidot lélegezzünk ki?
2010. márc. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mielőtt elmennénk teljesen rossz irányban...

Kérem választ majd csak az írjon aki vágja a témát...


Annyit azért feltételezek, hogy nem elemi szénnel reagál az oxigén, hanem egyes reakciók során lép ki szén...

SEGÍTSETEK LÉGYSZÍVES

2010. márc. 20. 20:38
 3/6 A kérdező kommentje:
BORZASZTÓ VICCES...
2010. márc. 20. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:

"Miközben lélegzünk, szervezetünk több lépcsőben szénvegyületeket és hidrogént éget el oxigén jelenlétében. Az égés során szén-dioxid (CO2), vízgőz, hő és szabadon felhasználható energia keletkezik, melyet a szervezet az izommunka vagy kémiai reakciók során hasznosítja"


A tápanyagok széntartalmát oxidálja a szervezet.

2010. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2010. márc. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

röviden:

[link]


Hosszabban:

A sejtek az aerob légzés során oxigén és valamilyen energiaforrás segítségével energiát nyernek. A folyamat végterméke CO2 és víz. Pl cukor (mondjuk glükóz) aerob lebontása így történik:


C6H12O6 + 6O2 = 6CO2 + 6H2O


Ez a folyamat 36 ATP-t termel ami a sejt számtalan kémiai reakciójának az energiáját adja.


Az egyenletből láthatod, hogy a sejtek oxigént vesznek föl a vérből, és szén-dioxidot adnak vissza. A részletekért nézd meg a wiki linket vagy a kedvenc tankönyvedet.

2010. márc. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!