Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az ember nem kezdte volna...

Brain Storming kérdése:

Ha az ember nem kezdte volna el használni a tüzet és nem kezdett volna eszközöket készíteni, akkor most nagyjából olyan elterjedtsége lenne a Földön, mint a majomszabásúaknak?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy trópusi, szubtrópusi erőkben és szavannákon élnénk?

Úgy is feltehettem volna a kérdést, hogy a tűz és az eszközök használata előtt mennyire voltak elterjedve az ember ősei?



#ember elődök #ember elterjedtsége
2015. nov. 27. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom igen, kb. annyira elterjedt volt, mint manapság az majomfélék (pongyola szóhasználat, tudom).


De hogy az emberré váláshoz csak a tűz és az eszköz kellett-e, arra nem ilyen egyszerű a válasz. Egyrészt igen, de szerintem nagyobb szerepe volt a beszédnek és az elvont gondolkodásnak. Sőt, ez a kettő szorosan összefügg. A szimbolikus gondolkodás, és az információk hatékony cseréje lehetett a fő húzóerő.

2015. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez világos, de sem a beszéd, sem a szimbolikus gondolkodás nem tartja melegen az embert a hideg éghajlaton; továbbá megintcsak a hidegebb éghajlaton már bajosabb lehetett növényi táplálékhoz jutni, így maradt a vadászat, ami egyrészt eszközigényes volt, és a hús is hőkezelve vált igazán tápláló élelemmé.
2015. nov. 27. 20:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de ha valaki rájött, hogyan kell pl. könnyen tüzet gyújtani, vagy inkább hogy hogyan lehet elejteni egy állatot, akkor el tudja mondani az egész csapatnak anélkül, hogy meg kellene mutatnia. A tudás a beszéddel szinte robbanásszerűen tud terjedni az emberek között. Akár tűzről, vadászatról, házépítésről, eszközkészítésről, stb. van szó.
2015. nov. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de még mindig nem ez volt a kérdés :D
2015. dec. 4. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!