Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elektron-pozitron ütközésné...

Ozmium42 kérdése:

Az elektron-pozitron ütközésnél az annihilációs fotonok milyen irányba távoznak?

Figyelt kérdés

Függ az ütközés irányától? Egyáltalán hogy kell egy ütközést elképzelni kvantummechanikában, ahol nincs is a részecskéknek meghatározott helye és sebessége?


Jól tudom, hogy a gamma fotonok energiája a mindig ugyanannyi? Mi lesz az eredeti részecskék nem tömeggel összefüggő energiájával?


2015. nov. 30. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ellentétes irányban távoznak, és elviszik az összes energiát, tehát nem mindig ugyanannyi az energiájuk.

Viszont elég kicsi a különbség, az egyesülés hatalmas energiája mellett.

2015. dec. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A két foton egymástól távolodik ellentétes irányban, de nem találtam arról semmit, hogy eredeti elektron pozitron pár ütközési irányához hogyan viszonyulnak.
2015. dec. 1. 16:39
 3/3 anonim ***** válasza:
A fotonok nem mennek sehova, ellenben két elemi EM hullám indul ki az "ütközés" helyéről. Azt még én sem tudom, hogy milyen az intenzitásuk iránykarakterisztikája, de biztos van nekik (dipól vagy más jellegű). A kisugárzott hullámok teljes térre vett impulzusa viszont valószínűleg ugyanaz, mint az elektron és a pozitron teljes impulzusa volt, így mindenki happy.
2015. dec. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!