Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Bárki mehet Távcsöves bemutató...

Bárki mehet Távcsöves bemutatóra a Polaris csillagvizsgálóba?

Figyelt kérdés
24 éves bölcsész vagyok és csak hobbiból érdeklődöm a csillagászat iránt. Szeretnék venni egy saját távcsövet, ezért szeretnék elmenni egy ilyen eseményre, viszont, mint említettem, nagyon messze vagyok a profi csillagászoktól, ezért nem tudom, hogy egyáltalán mehetnék-e egy ilyen eseményre.

#csillagászat #távcső #poláris #távcsöves bemutató
2015. dec. 5. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezek ismeretterjesztő féle dolgok. Távcsöves bemutatókon a csillagászok nem egymásnak mutogatnak, hanem olyan embereknek, akiket érdekel a dolog, de nem akarnak csillagászok lenni. A polarisban szoktak lenni előadások, úgy tudom, hogy van valami kis belépődíj is. (MCSE tagoknak ingyenes.) Ha nem akarsz fizetni, akkor érdemes megnézni az MCSE helyi csoportjának oldalát. Rendszeresen szerveznek távcsöves bemutatókat, természetesen teljesen ingyenes a részvétel. Érdemes elmenni egy ilyen eseményre, ott aztán minden infót megkapsz. Ha nagyon érdekel a dolog és saját csövet is akarsz, akkor akár be is léphetsz az MCSE-be (bővebb infóért a helyi csoportot keresd), így még közelebb lépsz a csillagászat felé. Belépés esetén van egy éves díj, amit ki kell fizetni, ezért cserébe kapsz évkönyvet, illetve a havi megjelenésű meteor folyóiratot egész évben. Tagként aztán a csoporttal tarthatsz bemutatókra, miután elmélyültél a témában Te magad is mutogathatsz és mesélgethetsz a dolgokról, illetve részt vehetsz egyéb a helyi csoport által szervezett eseményeken.
2015. dec. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én jártam ott párszor kb. 10 évvel ezelőtt. Egy nyílt megfigyelés volt, az ottaniak hozták a távcsöveiket, és a látogatók szép sorban belenézhettek, és megtudhatták, milyen csillagokat, kettősöket, stb. láthatnak. Azt nem is tudom, volt-e ott fő műszer, sőt még kupolára sem emlékszem, de azóta tudom, hogy van, gondolom az is látogatható alkalomadtán.


Annak idején a szubjektív benyomásom az volt, hogy lelkes amatőrök csinálják, mint egy klubot. Próbáltam kérdezgetni a "nagyoktól", de kb. a kérdéseim felére ha kaptam érdemi választ. Valószínűleg van egy szakember "keménymag", de akik a bemutatót csinálták, inkább egy baráti körnek tűnt, akik nem kicsit rá is játszottak a valós szakértelmükre. Pl. mikor a tizedik ember is nézte a nagy semmit, végül én szóltam, hogy a csillag kimászott a képből, állítani kellene az irányon. Pedig láttam, hogy az óramű ott van mindegyiken, még hajszálpontos pólusra állás sem kellett volna, de nem kapcsolták be. Egyikük sem, pedig volt ott vagy 4-5 kisebb teleszkóp.


Hangsúlyozom, ez régen volt, azóta lehet, hogy teljesen más a csapat.

Egyébként a bemutatók teljesen nyíltak, mindenki mehet, aki letette a zsét a bejáratnál.

2015. dec. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Annak idején a szubjektív benyomásom az volt, hogy lelkes amatőrök csinálják, mint egy klubot."


Jól gondoltad. Az MCSE-ben javarészt amatőr csillagászok vannak. A szervezet fő profilja a csillagászati ismeretterjesztés. Ők annyit tudnak a csillagászatról, amit maguktól összeszedtek és ezt is osztják meg. Vannak persze szakcsillagászok is szétszórva az egyesületben, de jelentősen kevesebben.

2015. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!